Bakır Karamel Saç Rengi

Bakır Karamel Saç Rengi

Bakır karamel saç rengi, en özel ve en farklı saç renklerinin başında gelir. Son yıllarda adını daha sık duyduğumuz bu saç rengi şu sıralar çok popüler.İlgi görmesinin en önemli nedeni ise farklı bir ton özelliği olmasından kaynaklanıyor. Kendini her ortamda belli eden ben buradayım diyen bir renklendirmedir. Karamel gibi iki canlı renkten oluşan bakır karamel saç rengi, güneş altında çok hoş bir yansıma oluşturuyor. Özellikle de karşı cinsleri etkileyen ve gözleri üzerinize toplayacağınız bir renktir. Yalnız kalıcılığı konusunda çok dikkatli olanız gerekiyor. Çünkü akması çok müsait bir tondur.

Bakır Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bu rengin akma yapabileceğini belirtmiştik. Düzenli bakımlar yaparak akmasını önleyebilirsiniz. Bakım yaptığınız zaman uzun süre  bu rengi kullanabileceksiniz. Peki bakır karamel saç renginin bakımı nasıl yapılmalıdır? İşte yapmanız gerekenler:

  • Saç rengini koruyan krem ve şampuanlar kullanın: Boyalı saçlara özel satılan temizlik ürünleri alın. Aynı zamanda saç kremi uygulayın. Bu iki işlem saç boyanızı uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  • Sık sık kimyasal ürünler kullanmayın: Sprey, Jöle gibi kimyasal ürünlerden uzak durun. Eğer kullandıysanız da saçlarınızı yıkamadan uyumayın.
  • Duşta sıcak su kullanmayın: Soğuk ya da ılık su ile saçlarınızı yıkayarak boyaya daha az zarar verirsiniz.
  • Denizde saç bonesi kullanın: Havuz veya denize girecekseniz saç bonesi takıp girin. Aksi taktirde saç renginiz yıpranıp solacaktır.

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Size yakışan saç renklerini kullanmak kesinlikle daha iyi bir görünüm sunacaktır.Peki bakır saç rengi kimlere yakışır? Beyaz bir cilt tonuna sahipseniz aynı zamanda renkli gözlere de sahipseniz bakır karamel saç rengi size çok yakışacaktır. Beyaz tenli bayanlarda müthiş bir uyum sağlıyor ve göz rengi ile etkileşim kurarak harika bir kombin oluşturuyor. Bunun yanında pembe bir cilt tonuna sahip olan bayanlar vardır. Onlar içinde bu renk gayet güzel durmaktadır. Aynı zamanda  bu rengi 4 mevsim gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Uzun küt saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saç Modelleri Kimlere Yakışır? başlıklı makalemizde Kızıl Saç Modelleri Kimlere Yakışır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.