Kadın Saç Dökülmesine Faydalı Yağlar

Kadın Saç Dökülmesine Faydalı Yağlar

Kadın saç dökülmesine faydalı yağlar, kadınlar arasında en yaygın şikayetlerinden olan kuru ve hasarlı saçlara iyi gelmektedir. Saç düğümlenmelerine iyi gelen ve saça doğal bir parlaklık veren birçok yağ bulunmaktadır. Yıpranmış, kırılmış saçlarınız var ve siz onlar için etkili bir saç bakım yağı mı arıyorsunuz? Tamamen doğal bitkilerden elde edilerek yapılan yağları kullanarak saçlarınıza doğal ve güçlü bir bakım yapabilirsiniz. İşte kadın saç dökülmesine faydalı yağlar;

Jajoba Yağı

Jajoba yağı, saç derisini yumuşatarak saç tellerini güçlendirerek kırılmasına karşı daha dayanıklı hale getiren, cilt tarafından da oldukça kolay emilen bir yağdır. Bu yağ saçın dipten uca neme doymasını ve böylece sağlıklı görünmesini sağlıyor. Ayrıca saç uzatma ve gürleştirme de en önemli yağlar arasında yerini alıyor.  Jojoba yağı, saç kremlerinde ve şampuanlarda da kullanılır.

Lavanta Yağı

Saçların uzamasını kolaylaştıran lavanta yağı, aynı zamanda saçlarınızı besleyerek dökülmesini ve saç kırıklarının oluşmasını engeller. En önemli faydalarından birisi, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak, saç diplerine giden oksijen miktarını artırır.

Badem Yağı

Badem yağı, saç bakımında kullanılan en önemli yağdır. Saçları besleyerek, gerekli olan E vitaminini karşılar. İçinde bulunan bol miktarda mineraller sayesinde saçları güçlendirir. Badem yağı, kirpiklere de uygulandığı zaman kirpikleri besleyerek uzamasına ve daha güçlü gözükmesini sağlar.

Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı, yalnızca hasarlı saçları onarmada etkili değildir. Aynı zamanda saç kırıklarının önlenmesine, kepeğin azalmasına ve saç gözeneklerine ürün birikmesinin engellenmesinde oldukça etkilidir. Kalın telli ve parlak saçlar için önerilen bitkisel bir yağdır. Kadın saç dökülmesine faydalı yağlar arasında önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda saçları besleyerek uzamasına da yardımcı olur.

Fındık yağı

Saçlara parlaklık ve canlı bir görünüm veren fındık yağı, aynı zamanda saç kepeklerinin oluşumunu da engeller. B1, B2, B6, E vitaminleri bakımından yüksek olan bu bitkisel yağın, saçları besleyici özelliği de vardır. Yalnızca saçlarda değil, cilt bakımında da kullanılan bu yağ, cilde de nem kazandırır, parlaklık verir.

Günlük kombinler için saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Saçlara Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Saçlara Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.