Amigurumi Kelebek Tarifi

Amigurumi Kelebek Tarifi

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça sevimli olan amigurumi kelebek tarifi vereceğiz. Bu tarifle yapacağınız bu sevimli kelebek herkesi büyüleyecektir. Sevimli kanatları ve kıvrımlı vücudu sayesinde oldukça sevimli görünen bu amigurumi oyuncağını yapmak aslında o kadar kolay değil. Eğer amigurumi örmeye yeni başladıysanız bu amigurumi oyuncağını tavsiye etmiyoruz. Ancak daha kolay olan başka amigurumi modelleri sayfamızda bulunmaktadır. Eğer ilk amigurumi oyuncağınız değilse o zaman bu amigurumi sevimli kelebek tarifini yapmanız daha kolay olacaktır. Bu gibi hayvan amigurumi modellerini seviyorsanız o zaman sayfamızdan daha fazlasını bulabilirsiniz. Birbirinden farklı amigurumi modeli tariflerini sayfamızdan ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Şimdi hazırsanız amigurumi kelebek tarifini verelim.

Amigurumi Kelebek Tarifi

Amigurumi Kelebek Tarifi

Amigurumi kelebek tarifi için gereken malzemeleri sayalım. 3 farklı renkte orta kalınlıkta amigurumi ipi, amigurumi ipinize uygun tığ, ilmek işaretleyici, gözleri için güvenli göz ve saçı için birer tane boncuk bizim gerekli malzemelerimizi oluşturmaktadır. Bu kelebek tarifini yaparken anten ve saçı kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Önemli olan sizin kararınız olacaktır. Ayrıca kelebek tarifinin yanakları gördüğünüz gibi kırmızı. Bu şekilde kırmızı yanaklar elde etmek istiyorsanız o zaman amigurumi ipleri ya da çocukların boya malzemelerinden çok kendi makyaj malzemelerinizi kullanmalısınız. Makyaj malzemeleri insanlara zarar vermeyecek kimyasallarla üretiliyorlar. Bu yüzden kurşun boya gibi bir boya malzemesi sürerseniz ve çocuğunuz bu kelebeğin boyalı kısmını ağzına sürerse o zaman istenmeyen durumlar oluşabilir. Ancak makyaj malzemeleri buna göre daha güvenlidir.

Amigurumi ipinizi seçerken orta kalınlıkta olmasına dikkat edin. Bizim paylaştığımız amigurumi oyuncağı orta kalınlıkta olan bir modeldir. Eğer kalın ya da ince amigurumi ipleri kullanırsanız istediğiniz sonucu vermeyebilir. İlmekleri ona göre ayarlamalısınız. Bununla birlikte amigurumi iplerinizi seçerken hepsinin aynı kalınlıkta olması önemlidir. Eğer bazı ipleriniz kalın bazıları orta ise tığ yerleri birbirini tutmayacak ve kötü görünecektir. Bu yüzden iplerinizi mümkün mertebe aynı kalınlıkta tutmalı ve hangi ip markasıyla başladıysanız onunla devam etmelisiniz. İp markaları da renkler aynı olsa bile tonları birbirinden farklı olacağından garip görünebilmektedir.

Amigurumi Sevimli Kelebek Tarifi için Renk Önerileri

Amigurumi sevimli kelebek yaparken renklerinizi de buna uygun seçmelisiniz. Örneğin bizim görselimizde bulunduğu gibi beyaz bir gövde üzerine sevimli olması için pembe ve mor renklerini bir arada kullanabilirsiniz. Bu şekilde oldukça sevimli duracaktır. Bu görüntüyü biraz daha farklı ve toprak renklerine çevirmek isterseniz gövdeyi yine beyaz ancak kanatları turuncu ve kahverengi renklerinden yapabilirsiniz. Kahverenginin renk tonuna göre turuncuya karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin eğer koyu kahverengi ip kullanıyorsanız o zaman turuncunuzu çok açık seçmenizi tavsiye etmiyoruz. Ancak açık ve parlak olan bir kahverengi kullanıyorsanız o zaman açık turuncu kullanmanızı öneririz.

Amigurumi sevimli kelebek tarifini yaparken isterseniz gövdenin rengini de değiştirebilirsiniz. Beyaz istemiyor ancak yine de açık renkte olmasını istiyorsanız o zaman krem gibi renklere yönelebilirsiniz. Bu şekilde yine beyaz gibi açık renk tonlarında olacak ancak beyaz olmayacaktır. Tabii ki farklı renkleri de deneyebilirsiniz. Örneğin yeşil ya da mavi gibi parlak bir renk seçebilirsiniz. Yeşil gövde üzerine mavi ve beyaz kanatlar yapabilirsiniz. Ya da mavi gövde ile siyah ve beyaz kanatları birleştirebilirsiniz. Bunlar biraz da renklerin tonuna bağlıdır. Örneğin tatlı bir pembe üzerine turuncu ve kahverengi oldukça iyi giderken parlak pembe üzerine parlak turuncu ve koyu kahverengi pek mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Yıldız Puzzle Top Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.