İsteme Elbisesi Modelleri

İsteme Elbisesi Modelleri

Heyecanla beklediğin evlenme teklifini aldın ve sevgiline kocaman bir evet dedin. Şimdi ise evlenme hazırlıklarına başladın. Evlenme hazırlığının başında gelen kız isteme töreni aslında ailelerin tanışması içindir. Bundan sonra ailelerle birlikte düğün tarihini belirlemek için söz kesilir. Ondan sonra nişan yapılır ve ardından nikah gelir. Ancak günümüzde söz genelde kız isteme töreniyle birlikte yapılır ve törenlerde ise nişan da kız istenirken kesilir. Siz hangisini yapacağınıza karar vermediyseniz ön fikir olarak ilk olarak isteme elbisesi modelleri bakmayı tercih edenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Sizlere bu konu hakkında diyecek oldukça sözümüz ve gösterecek birbirinden farklı modelimiz var. Lafı uzatmadan başlayalım.

isteme elbisesi

İsteme, Söz ve Nişanı Bir Arada Yapacaklar için İsteme Elbisesi Modelleri

İlk önce sizlerden bahsetmek istedik. İsteme ve sözün bir arada olduğunda elbise tercihleri yine değişmiyor ancak işin içine nişan da girdiğine göre artık sade kalamazsınız. Normal isteme törenlerinde gelin adaylarına sade, şık ve zarif elbiseler tavsiye edilir. Ancak nişanlanacağınız için daha ağır abiyeler de tercih edebilirsiniz. Anlayacağınız şu ki elbise skalanız çok geniş. Özellikle ışıltı seviyorsanız ışıltılı ve boncuklu abiyeler tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte biz nişanda uzun abiye taraftarıyız. Eğer isteme, söz ve nişan kız evinde değil de başka mekânda yapılacaksa giyeceğiniz elbisenin göz alıcı olduğu kadar rahat da olması gereklidir. İçinde aşırı daraldığınız bir elbiseyi kesinlikle tercih etmeyin.

isteme elbise modelleri

Ben Süsümden Vazgeçmem Diyenlere

İsteme bile olsa ben süslü olmak istiyorum sade olmak istemiyorum mu diyorsunuz? O zaman vazgeçmeyin. Unutmayın önemli olan sizin içinde rahat edeceğiniz bir elbise olmalı. Biraz da vücut tiplerine göre bahsedelim. Eğer armut vücut tipine sahipseniz göğüsleriniz küçük ancak kalçanız büyük demektir. Genelde Türk kadınlarının sahip oldukları fizik budur. Özellikle bu vücut tipine sahip kişiler göğüs kısmı vücuduna yapışan bele kadar öyle giden ancak alt kısmında birden büyüyen modeller sizin fiziğinizi daha güzel gösterecektir. Üst kısmınızın inceliğini vurgularken kalçanızın büyüklüğünü gizleyecektir. Örnek bir elbise için eklediğimiz fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

isteme elbisesi modelleri

Ben Sadelikten Yanayım Diyenlere

Özellikle istemelerde gelin adayları kaynanalarıyla belki de ilk defa tanışacakları için gergin oluyor. İlk defa tanışmasa bile o aileye de dahil olacağı için o gerginliği damat adaylarına göre daha fazla hissediyorlar. Bu yüzden daha utangaçsanız sade elbiseler size göre. Düz tek renkten oluşan elbiselerle oldukça şık görüneceksiniz. Eğer kum saati vücut yapısına sahipseniz yani göğüs ve kalça ölçünüz hemen hemen eşitse kutsanmış olabilirsiniz. Hemen hemen giydiğiniz her elbise size yakışacağı için sade elbiselerle hem zarif görünecek hem de oldukça göz alıcı olacaksınız. Sade derken neyi kastettiğimize gelirsek derin dekolteleri olmayan elbiselerden bahsediyoruz. Uzun elbise giyecekseniz derin bir bacak yırtmacından kaçınmalısınız ya da kısa elbiselerde özellikle fazla göğüs dekoltesi olan modellere yönelmemelisiniz.

isteme elbise

Tek Renk Mi Yoksa Desenli mi?

Bize sorarsanız isteme elbisesi modelleri bakarken ikisini de kullanmalısınız. Görselimizde de gördüğünüz gibi tek renk ve kumaşında küçük desenler olan bir model tercih edebilirsiniz. Tek renk elbise giyecekseniz yumuşak ve açık renk tonlarında seçmekte fayda var. Örneğin fıstık yeşili gibi bir yeşil elbise çok güzel olsa bile sizi gereksiz fazla belli edecektir. Bunun yerine beyaz, toz pembe, bebek mavisi gibi renklere yönelirseniz daha sevimli bir görünüm elde edersiniz. Siyah, kırmızı, turuncu gibi renkler sizin diğer gelin adaylarından farklı görünmenizi sağlayacak ve kimse sizden gözlerini alamayacak.

Bir önceki yazımız olan Evlenme Teklifi İçin Yüzük Önerileri başlıklı makalemizde evlenme teklifi için beştaş yüzük, evlenme teklifi için tamtur yüzük ve evlenme teklifi için tektaş yüzük hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.