Diş Hekimleri İçin Diş Klinik Dekorasyonu Fikirleri

Diş Hekimleri İçin Diş Klinik Dekorasyonu Fikirleri

Her yıl yüzlerce parlak gencimiz diş doktoru oluyor ve klinik açmak istiyor ya da hali hazırdaki diş doktorlarımız artık eski kliniğinden sıkıldı ve yeni bir görünüm arıyor. Eğer sizde onlardan biriyseniz ancak diş kliniğinize nasıl bir dekorasyon yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz! Sizlere söyleyeceğimiz farklı farklı diş klinik dekorasyonu fikriyle kendi diş kliniğinizi dekore edebilir ve müşterilerinizi büyüleyebilirsiniz. Hatta eğer liseye giden öğrenciler gibi gençlere hizmet veriyorsanız üniversite sınavlarında onlara ilham bile olabilirsiniz. Çünkü hangimiz güzel dekore edilmiş bir klinikte çalışmak istemeyiz ki? Özellikle konu diş klinik olduğunda hepimizin isteyeceğine eminim. Lafı fazla uzatmadan hemen konuya başlayalım.

Diş kliniği dekorasyonu

Yetişkinlere Hizmet Veren Diş Hekimlerine Göre Diş Klinik Dekorasyonu Tavsiyeleri

Başlıktan da anlayacağınız üzere diş hekimlerinin diş kliniklerinin dekorasyon yöntemleri diş hekiminin hitap ettiği yaş kitlesine belirlenir. Siz bir diş hekimi olarak iş yeri merkezlerine yakınsanız ve ağırlıklı olarak size çalışan ve işten acil izin alan kadın ve erkekler geliyorsa diş kliniğinizi oyuncaklarla doldurmanız garip olacaktır. Her ne kadar bazen onlar çocuklarını da getirseler de en mantıklı seçenek yetişkinlere göre tasarlamak olacaktır. Eğer diş kliniğiniz bir binanın üst katlarındaysa odanızı geniş tavandan zemine camlarla kaplamanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem oldukça fazla doğal ışık girecek hem de odanız olduğundan daha büyük ve ferah görünecektir.

Diş kliniği dekorasyonu saat

Dişçi olduğunuzu anımsatacak ve işinizle ilgili olduğu belli olan dekorasyon nesneleri tercih edebilirsiniz. Örneğin görselde koyduğumuz gibi bir saat oldukça iş görecektir. Tabii ki daha küçük ve makul boyutlarda ve lobiye asmak için olmalı. Dişçiler genelde bej ve beyaz duvar renklerini kullanıyorlar. Bu yüzden biraz daha renkli olmakta bizce sorun yok. Özellikle ev rahatlığı ve sıcaklığı vermek için kahverengi, kapiçino rengi ve tahta desenlerini tercih edebilir ve diş klinik dekorasyonunuza bol bol saksı bitkileri eklemelisiniz. Renkler gelen hastalarınızı sakinleştirip ev rahatlığını hatırlatırken bitkiler ve çiçekler onlara daha fazla huzur verecektir. Unutmayın yalnızca çocuklar değil yetişkinler de korktukları için diş hekimlerinin yanlarına gitmemektedirler. Onlara bu şekilde daha fazla rahatlık sunabilirsiniz.

Çocuk diş kliniği dekorasyonu

Peki Ya Çocuklara Hizmet Veren Hekimler İçin Tavsiyeler Neler?

Diş klinik dekorasyonu yazımızın en zor kitlesi aslında çocuklardır. Yetişkinler bir noktadan sonra korkularını, çekincelerini unutup sadece işlerini halletmeye ve dişlerini yaptırmaya odaklanabilir. Ancak çocuklar korkularını ve endişelerini kolayca yenemezler. Kliniğinize adım attığı andan itibaren gergin olacağı için lobiye çocuklar için masa ve sandalyeler onların ilgisini çekecek oyuncaklar koymalısınız. Duvarlar sade olmak yerine oldukça süslü ve çizgi film karakterleri olmalı. Özellikle lobide kullanacağınız oyuncak sağlıklı olması gerektiğinden amigurumi oyuncak kullanabilirsiniz ve tabii ki sayfamızdan da amigurumi modellere bakabilirsiniz.

Çocuk diş kliniği

Diş klinik dekorasyonunuzda dikkat etmeniz gereken ikinci yerse çocuğu yani hastayı tedavi edeceğiniz oda. Lobide bir süre beklemiş ve oyuncaklarla oynayıp stresini biraz yenmiş olan çocuk sizle karşılaştığında tekrar o stresini geri kazanabilir bu yüzden muayene odanızı da çocuğa göre düzenlemek ancak odanın sterilliği bozmayacak şeyler yapmak önemli. Bu odaya amigurumi oyuncakları gibi oyuncak koymak olmayabilir ancak görselde ki gibi büyük bir kurt heykeli ışığı tutabilir. Tabii ki kurt yerine tavşan gibi hayvanlar da olur. Ayrıca duvar boyaları ve duvar kağıtları burada daha da önemli. Çok oyuncak olmadığı ve tedavi edilirken tavana ve duvarlara bakacağı için duvar süslerini çocukların tanıdığı yüzlerden seçmekte fayda var.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sincap Yapımı başlıklı makalemizde Amigurumi Sincap Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.