Kaş Boyası Nasıl Yapılır?

Kaş Boyası Nasıl Yapılır?

Kaşlar yüzün karakterini ortaya çıkarmada kullanılan en önemli araçlardır. Her dönemin modasına baktığımızda yalnızca kıyafet ve saç farklılık göstermez. Kaşlar da her zaman modanın odağında olmuştur ve sürekli değişiklik gösterir. Tamamen alınmış kaş, çok ince kaş, kalın kaş, ucu kesikli kaş gibi kaşların zaman zaman moda olduğunu ve herkesin o kaş şekline yöneldiğini biliyoruz. En son kaş trendi ise kalın kaş. Özellikle ince ve biçimsiz kaşları olan kişiler için sorun olan bu kaş modası beraberinde kaş boyası çözümü de getirdi. Kaşlarınızı boyayarak siz de sağlıklı ve kalın kaş görünümüne kavuşabilirsiniz. Peki bu doğal kaş boyası nasıl yapılır?

Kaş boyama nasıl yapılır

Kaş Boyası Nasıl Yapılır?

Kaş boyası nasıl yapılır yazısına sizi malzemeler hakkında bildirerek başlayalım. Verilen malzemeler kolayca temin edebileceğiniz cinsten ancak eğer hassas ya da alerjik bir cildiniz varsa kaşınıza uygulamadan önce kolunuzda denemenizi öneririz. Direkt kaşınızda denerseniz kaş kılları yüzünden deriyi göremeyebilirsiniz. Tarife başlamadan önce 1 bardak Türk kahvesi için ve telvesini başka bir kaba boşaltın. Telve nemli olacak ancak kahvenin dibinde kalan suyu da kaba boşaltmadığınıza emin olun. Telve kadar kakaoyu da boşalttığınız kaba ekleyin ve karıştırın. İçine sonrasındaysa bir çay kaşığı Hindistan cevizi, aynı miktar bal ve aleo vera jelini ekleyin ve güzelce tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Bütün malzemeler tamamen karışınca kaş boyanızı dinlenmeye bırakın. En az 5 dakika dinlendirin ve sonra kullanıma hazır.

Doğal içeriği sayesinde kaşlarınızı besler ve kaşlarınızın dökülmesini azaltır. Doğal olmayan kaş kalemleri özellikle ince kıllı bir kaş yapısına sahipseniz kaşlarınızın dökülmesine neden olacaktır. Eğer bu tarif sizin kaş renginize uymadıysa içerisine biraz daha kahve ekleyip rengini koyulaştırabilirsiniz ya da tam tersi daha açık renkte kaşlara sahipseniz içine daha az kahve koymalısınız. Kaşlarınız ve saçınız farklı renkteyse kaşınızın kendi rengini tavsiye edin. Kaşlarınızı boyarken kesinlikle ince uçlu bir fırça kullanmanızı tavsiye ederiz. Moda her ne kadar kalın kaş olsa da özellikle ince detaylar yapmak için ince kaş fırçasına ihtiyacınız olacaktır.

Kaş boyası nasıl

Kaş Nasıl Boyanır?

Kaş renginizi kaş boyanızda kullanmak zorunda değilsiniz ancak eğer kaş rengini kullanırsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Tek bir kaş rengi kullanmak zorunda da değilsiniz isterseniz kaşınızın önlerine daha açık orta ve arkalarına daha koyu tonları kullanabilirsiniz. Ten renginiz açıksa açık kahverengi ve daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ten renginiz daha koyuysa daha koyu kahverengi ve siyahı tercih edebilirsiniz. Tabi bu durum beyaz tenli ve siyah saçlılar için geçerli değildir. Bu gibi istisnalar mevcuttur. Eğer kaş kalemi kullanıyorsanız kalemi dik tutmak yerine eğik bir açıyla tutun. Kalemi dik tuttuğunuzda kıl köklerinde istenmeyen bir baskı yaratıyorsunuz ve bu da kaşlarınızın daha hızlı dökülmesine yol açabiliyor.

Kaşlarınızı boyarken dikkat etmeniz gereken bir başka şey ise kaşlarınızın önünü çok boyamamanız. Özellikle eğer gözlüklü biriyseniz biraz loş ortamlarda önünü de boyadığınız için gözlüğün gölgesiyle kaşlarınız birleşecek ve tek kaşmışsınız gibi bir görüntü ortaya çıkacak. Kaşlarınızı boyarken keskin çizgiler çizmekten kaçının. Çok bastırmadan hafif dokunuşlarla kaşınızı boyayın. Eğer kaşlarınız inceyse ve verdiğimiz tarifi de kullanmak istemiyorsanız size kaş farı kullanmanızı öneririz. Kalemden daha hafif olmalarına rağmen istediğiniz sonucu alırken ve kaşlarınıza daha az zarar verirsiniz. Makyajınızı temizlerken kaşlarınızı asla es geçmemelisiniz ve dikkatli olmalısınız yoksa kolaylıkla dökülürler.

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.