Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saçınızın kendi renginden sıkıldınız mı? Yoksa hayatınızda bir farklılık mı olsun istiyorsunuz? Ya da kendinize açık renk saçı daha çok mu yakıştırıyorsunuz? Mor mavi gibi boyalara boyayacağınız için saçınızın rengini açmanız mı gerekiyor? Sebebi ne olursa olsun saçınızın rengini açmak kararı oldukça riskli bir karar. Kuaföre gitseniz de evde deneseniz de saçınız incelip kurumaya, kırılmaya ve yıpranmaya karşı açık hale gelecektir. Saç boyası gibi kimyasal yollarla saç açmak daha hızlı ve etkin sonuç verirken saçınızı doğal yollarla açmaya çalışmak oldukça fazla vakit alacaktır. Bugün sizlere saç rengi açma yöntemleri göstereceğiz böylelikle kendinize uygun olan yöntemi seçerek daha emin olduğunuz sonucu elde edebilirsiniz.

açık saç rengi

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Eğer saçınız siyah ve koyu kestane gibi koyu tonlara sahipse üzgünüz ancak doğal yöntemlerle saç renginiz açılmayacaktır. Eğer kızıl, koyu sarı, açık ve orta tonlarda kahverengi saçınız varsa ton rengine bağlı olarak işe yaracaktır. Eğer saç renginiz koyuysa saç açıcı boyalar kullanmalısınız. En doğal ve en az riskli ancak aynı zamanda en çok zaman isteyen saç açma yöntemi saçlarınızı Güneş‘e çıkartmak. Korona yüzünden dışarı çıkamadığımız bu günlerde Güneş görmek için dışarı çıkmak için en kötü fikir ancak kahve demleyip yanına da kitabımızı alırsak ve saçlarımızın güneş göreceği bir pozisyonda oturursak en azından daha güvenli bir şekilde saçlarımızı açarız.

açık saç renkler

Doğal saç rengi açma yöntemleri genel olarak bildiğiniz şeyler. Örneğin saçınıza limon sürmek. Özellikle Yeşilçam izleyicisiyseniz saça limon sürerek şekillendirmek az olan bir şey değildir. Limonun saça olan faydalarını bilmeyen yok anca direkt saça temas ettirilen limon saçı zayıflatıyor, kurutuyor ve yıpratıyor. Saçınızı açmak veya bakım yapmak için limon sürmek istiyorsanız limonun asit özelliklerini bastırması için Hindistan cevizi yağı ile karıştırmalısınız. Hindistan cevizi saçınızı yumuşatırken limon suyu sayesinde saç renginiz açılacaktır. Başka bir yol ise elma sirkesi. Özellikle zayıflamak isteyen kadınların kullanmayı tercih ettiği elma sirkesi maskesi tarifi ise 6 kaşık suya karşılık 1 kaşık elma sirkesi. Sirke aynı zamanda saç derisini rahatlatır ve kepeklenmeyi azaltır. Saçınıza sürdükten sonra kurumasını beklemeniz yeterli. Keskin sirke kokusu bir süre sonra saçınızdan uçacaktır.

açık saç

Yöntemlerin en klasik ama bir o kadar da tercih edilene gelirsek papatya suyu saç açmada en çok kullanılanlardan. Bir avuç dolusu papatyaya iki su bardağı su koyarak kaynatın. Kaynamaya başlayınca ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Soğuyan suyu ister ellerinizle ister sprey kutusuna koyup saçınıza uzaktan sıkın. Kurumadan saçınızı güneşe çıkarın. Korona yüzünden evden çıkmak istemezseniz fön makinesiyle de kurutabilirsiniz. Eğer düzenli ve sık uygularsanız saçlarınızdaki açılmayı fark edeceksiniz. Limon gibi C vitamini kapsülleri de işe yarayacaktır. Dilerseniz şampuanınıza ya da bir sprey şişesine biraz suyla karıştırıp saçınıza direkt temas ettirebilirsiniz. Saçınıza zarar vermediği besleyecektir.

Açık saç renkleri

Evde Boyayla Saç Açma

Eğer saçınızı evde boyayla açmak istiyorsanız en azından kuaförünüze saçınızın kalınlığının buna uygun olup olmadığını sormalısınız. Eğer saçınız çok inceyse ve boya çok güçlüyse evde saçınızı açmak maalesef saçlarınızı zayıflatır ve kırılmalara ve yoğun saç dökülmesine neden olur. Evde saçınızı açacaksanız dikkat etmeniz gereken diğer şey ise boyanızın markası. Çok kimyasal içeren boyalar saçınızda mükemmel sonucu vermiş gibi görünebilir. Ancak bu tür boyalar saçı beslemez. Bu yüzden kullanacağınız boyanın saçınızı besleyeceğine emin olun. Evde saçınızı açmak için boyarken dikkatli olunuz.

Bir önceki yazımız olan Kaş Boyası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Kaş boyası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.