Saç Derisini Güçlendirmek İçin Yöntemler

A+
A-
Saç Derisini Güçlendirmek İçin Yöntemler

Saçlar yaş ve cinsiyet fark etmeksizin hepimizin en değer verdiği şeylerden biridir. Stilimizi saçımızla tamamlarız ve hemen hemen hepimiz güzel saçlara sahip olmayı dileriz. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. Özellikle zayıf ve kırılmış saçlar hemen hemen hepimizin sorunu ev çoğunluka sorunun kaynağını saçımızın yapısında aramaya meyilliyiz. Ancak eğer saç derimiz zayıfsa saçımızın yine bu gibi sorunlarla karşılaşabileceğini unutuyoruz. Bu hatamızın farkına vardığımıza göre sizlere saç derisini güçlendirmek için yöntemler söyleyeceğiz. Bu yöntemleri dikkate aldığınızda ve düzenli bir şekilde uyguladığınızda saç derinizdeki iyileşmenin etkilerinin hemen saçınızda gözle görülür bir etki yapacağına eminiz.

Saç Derisini Güçlendirmek İçin Yöntemler

Saç Derisini Güçlendirmek İçin Yöntemler

Saç derinizin güçlenmesini istiyorsanız saç ürününüzü sürekli değiştirmemekte fayda var. Eğer saç ürününüzü yani şampuan ve saç bakım kreminizi sürekli değişirseniz bu saçın kendine de zarar verir. Saçınız zayıflar ve dökülür. Siz de bu ürün işe yaramadı diye düşünürsünüz. Oysaki durum tam tersidir. Saç ürünlerinizi sürekli değiştirmeyin ve saç derinize faydalı şekilde etki etmesine izin verin. Saç köklerine de sürebileceğiniz birçok doğal ürün bulunmaktadır örneğin Hint yağı. Bu gibi doğal ürünlerden alın. Saç derinize masaj yaparak parmak uçlarınızla sürün. Kafanızda yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra duşa girip saçınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli uygulandığında Hint yağı saçınızı besler, dökülmeleri azaltır ve masaj yapmak kan dolaşımını arttırır.

Saç Derisini Güçlendirmek İçin Yollar

Sağlıklı Olmak İçin Sağlıklı Yaşam Biçimi Şart

Saç derisi de vücudunuzun kalan bölgeleri gibi stresten etkileniyor. Stresli ve zor dönemlerde olduğumuzda saçımızın beyazlaması şeklinde de ortaya çıkabildiği gibi saç dökülmesini de hızlandırıyor. Stresten uzak bir yaşam yeterli değil. Aynı zamanda sağlıklı da beslenmelisiniz. Özellikle vitamin eksiklikleri saçlarda dökülme yapar. Saç derisinin zayıflamasını istemiyorsanız yediklerinize dikkat etmeli ve fast food ürünlerini daha az tercih etmelisiniz. Size ilgisiz gelse de saç derinizin güçlü olmasını istiyorsanız daha çok su içmelisiniz. Saçlarınızdaki nemi şampuan ve saç kremleri gibi ürünler bir miktar sağlasa da sizin su içmeniz kadar etkili olamazlar. Su içmek kan dolaşımını da dengeleyeceği için saçlarınızı hızlı uzatır.

zayıf saç derisi

Saçımıza Hangi İşlemleri Uygulamalıyız?

Böyle başlamış olsak da biz ilk önce ne yapmamamız gerektiğini yazalım. Saçınızın en büyük düşmanı fazla ısı. Saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa vb. gibi saç şekillendirici aletleri kullanmak nem kaybına yol açar. Yüksek sıcaklık saçları kırar. Düzenli şekilde bunları kullanmak saçınıza zarar verir ve dökülmeye yol açar. Bununla beraber saç derinize zarar veren şeyleri görmezden gelmeyin. Örneğin kepek. Çok kolay bir şekilde gözden kaçırdığımız kepek saç köklerinin yeterince temizlenmemesine neden olabiliyor. Ayrıca saç köklerinin hassasiyetini arttırır ve kızarıklığa yol açar. Eğer doğal yollarla kepek geçmediyse kesinlikle bir doktora danışmalısınız.  Genelde orta vadeli tedavisi olan bir hastalıktır.

Özellikle güneşli havalarda saçınıza güneş koruması olan bir sprey kullanmanızı öneriyoruz. Az önce anlattığımız gibi yüksek ısı saçları zayıflatır ve güneşli sıcak havalar en az fön makinesi kadar etkilidirler. Bununla beraber saçınız için kullanabileceğiniz yağlardan biri de biberiye yağıdır. Saç derisine masajla uygulayacağınız biberiye yağı kan dolaşımını arttırır. İçindeki minerallerle saçınızı besler. Elma sirkesi de hem kepek hem de saç derisini güçlendirmek için kullanılan şeylerden biridir. Cildiniz hassasa elma sirkesini saçınıza direkt uygulamak yerine 1 yemek kaşığı elma sirkesine 4 yemek kaşığı su ölçüsünde kullanabilirsiniz. Ancak hassas değilse elma sirkesini direkt kullanabilirsiniz. Sizlere saç derisini güçlendirmek için yöntemler anlattık. Umarım işinize yararlar.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Krem Önerileri başlıklı makalemizde Kuru Ciltler İçin Krem Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.