Mikro Saç Kaynağı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Mikro Saç Kaynağı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza daha çok hacim ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve bunu yaparken de saçlarınızı dilediğiniz gibi kullanmak mı istiyorsunuz? O zaman en hızlı çözüm mikro saç kaynağı! Mikro saç kaynağı nedir ve nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazımızda bunu sizlere anlatacağız. Mikro saç kaynağını her kuaför yapmamakla birlikte yapan kuaförler arasından da sadece güvenilir olan kuaförlere gitmenizde fayda vardır. Bazı kuaförler kalitesiz malzemeler kullanabilmekte ya da deneyimli kişilerden öğrenmediklerinden dolayı yaparken yanlış yapabilmektedirler. Bu istenmeyen sonuçlardan uzak kalmak için güvenilir yerlere gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Mikro saç kaynağı için yaklaşık 100-200 gram saç gerekir. Saçınıza ve yapısına göre fiyatlar oldukça değişecektir. Hazırsanız mikro saç kaynağının ne olduğu ve nasıl yapıldığını anlatalım.

Mikro Saç Kaynağı Nedir ve Nasıl Kullanılır

Mikro Saç Kaynağı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Mikro saç kaynağı nedir ve nasıl yapılır diye sorarsanız güzel, sağlıklı ve dolgun saçlara giden en kısa yol diyebiliriz. Bu mikro saç kaynağı diğer saç kaynaklarının aksine saçınızdan alınan çok çok küçük saç parçalarına yapılıyor. Bu şekilde elinizi saçınıza değdirdiğinizde kaynağı hissetmiyorsunuz. Ayrıca çok küçük tutamlar halinde eklendiği için saçınızda katlı görünüm de bırakmıyor. Bu sayede hem doğal bir görünüm hem de yapaylıktan uzak bir dokunuş hissi sunuyor. Saç yapınız ve tipiniz ince, kalın, kırıklı ya da sağlıklı ne olursa olsun her saç yapısına ve tipine uygun mikro saç kaynağı yapılabilir.

Mikro saç kaynağının en önemli özelliklerinden biri çok kısa saça bile uygulanmasıdır. Ancak her kaynağın belli bir örü vardır. Mikro saç kaynağının kullanım ömrü saçınızın uzama hızına bağlı olarak 4 ila 9 aylık bir süresi bulunmaktadır. Ayrıca mikro saç kaynağının tek avantajı bu da değildir. Normalde kaynak yaptıktan sonra kısa zaman sonra çıkartılması ve saçın bir süre dinlenmesi gereklidir. Ancak mikro saç kaynağında gün içinde çıkartılıp takılabilir. Yani siz mikro saç kaynağı yaptırdınız sonra saçınız uzadı ve artık çıkartmak ve tekrar yaptırmak istiyorsunuz. O zaman kuaförünüze gidip özel bir madde yardımıyla kolayca çıkartıldıktan sonra yine aynı sürede tekrar takılabilir.

Mikro Saç Kaynağı Nedir ve Nasıl Kullanılır

Mikro Saç Kaynağının Diğer Avantajları

Mikro saç kaynağının avantajı bu kadarla da kalmıyor. Diğer saç kaynaklarında saçınızı kullanırken dikkat etmeniz öneriliyor. Örneğin havuza ya da denize girmeniz istenmeyebiliyor. Ancak mikro saç kaynağında durum böyle değil. Bu saç kaynağını yaptırdıktan sonra özgürce istediğiniz şekilde sahillerde ya da havuz kenarında eğlenebilirsiniz. Ayrıca saçınıza her türlü işlemi de uygulayabilirsiniz. İsterseniz fön yapın isterseniz maşalayın ne yaparsanız yapın mikro saç kaynağı yaptıktan sonra da uygulamaya devam edebilirsiniz. Eğer doğru yerde yaptırdıysanız saçınıza hiçbir sorun çıkartmayacaktır. Kendi saçınız gibi şekil alacaktır ve günlük kullanıma devam edebileceksiniz.

Bu saç kaynağı kafanızda ağırlık hissi yaratmaz. Ayrıca baş ağrısı gibi istenmeyen durumlara da neden olmaz. Eğer mikro saça alerjiniz yoksa bu tür yan etkilerle karşılaşmazsınız. Mikro saçı yıpranmış saçınızı gizlemek için kullanıyorsanız ve kendi saçınıza bakım yapmaya da devam etmek istiyorsanız bu da sorun olmayacaktır. İstediğiniz bakım ürünlerini rahatlıkla uygulayabilir ya da dileğiniz doğal yağları sürebilirsiniz. Aksine bu mikro saç kaynağı saçınızı dış havanın etkilerinden koruyacağı için daha hızlı ve sağlıklı uzamasına neden olacaktır. Saçlarınızı taramak istediğinizde diplerinden de tarayabilirsiniz. Bunun nedeni çok küçük saçlar alındığı için doğal saçlarınızla aynı şekilde taranacak ve sorun çıkmayacaktır. Saç kaynağının en son trendinden bu kadardı. Düşüncelerinizi yoruma bırakmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Engelleyen Yağlar başlıklı makalemizde Saç Dökülmesini Engelleyen Yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.