Amigurumi Bal Kabağı Tarifi

Amigurumi Bal Kabağı Tarifi

Herkese merhaba. Bugün de sizlere oldukça farklı bir model tarifi vereceğiz. Oldukça sevimli olan bu amigurumi bal kabağı tarifi ile çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle mutfak eşyaları ve sebze meyve amigurumileri çocukların oyuncak olarak dikkatlerini çekmektedir. Bunun haricinde renkleri ve nesneleri tanırken çevrelerinde ya da doğada olan malzemlerden tanımaya başlamaları da oldukça olumlu bir etki bırakacaktır. Bal kabaklarının o parlak turuncu rengi ile çocukların dikkatlerini bu amigurumi oyuncağa toplayabilirsiniz. Oldukça sevimli duracağına eminiz. Bu modelin güzel taraflarından biri ise yaparken eğer bal kabağı yapmaktan vazgeçerseniz oldukça güzel bir topunuz olacaktır. Tarifin detaylarına baktığında ne demek istediğimizi anlayacaksınız. İsterseniz şimdi tarifi anlatmaya başlayalım.

Amigurumi Bal Kabağı Tarifi

Amigurumi Bal Kabağı Tarifi

Amigurumi bal kabağı tarifini yapmak için gereken malzemeler bal kabağı için parlak turuncu, sapı için krem rengi, yaprağı için yeşil renkte ve aynı orta kalınlıkta amigurumi ipi gerekmektedir. İpinizin kalınlığına uygun tığ, ilmek belirleyici, elyaf ve makas gereklidir. Bunları temin ettikten sonra amigurumi bal kabağı tarifi yapmaya başlayabilirsiniz. Çok büyük olmayan bu amigurumi oyuncağa minyatür diyebiliriz. Oldukça sevimli olan bu bal kabağı amigurumi tarifini bebeklerin ellerine verip oynamasını izlemek oldukça zevkli olacaktır. Küçük olmasına rağmen yutulma riski bulunmadığından dolayı oynaması için ellerine verdiğinizde içiniz rahat edebilir. Ayrıca bu oyuncağı tutarken ve sıkarken parmak kullanmak gibi motor becerileri gelişecektir. Ancak özellikle bal kabağı amigurumisini ısırırken oldukça sevimli olacaklardır.

Bal kabağı amigurumi oyuncağı yaparken bir tane yapmazsanız daha iyi olur. Özellikle eğer bununla oynayacak çocuğun mutfak eşyaları olan bir oyuncağı varsa kesinlikle daha fazla bal kabağı amigurumisi yapmalısınız. Daha önce başka sebze ve meyve amigurumi oyuncakları yaptıysanız onları da tek bir tane yapmamanızı tavsiye ederiz. En az 4 tane bu tarz sebze meyve amigurumisi yaparsanız çocuğunuz hem kendine hem size hem de babasını oyuna daha rahat bir şekilde katabilir. Ayrıca kendi mutfağında geçirdiği süre boyunca çocuğunuz daha fazla eğlenecektir. Hem sebzeleri ve meyveleri öğretmiş olursunuz hem de çocuğunuz oyun oynarken plastik yerine yüzde yüz pamuktan örülmüş sağlıklı amigurumi oyuncakları ile oynayacaktır.

Amigurumi Bal Kabağı Renkleri ve Dekorasyonu

Bal kabağı rengi hepinizin bildiği gibi parlak turuncudur. Ancak çocuğunuza farklı renkleri tek bir biçim üzerinden öğretmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden mavi, mor, kırmızı ve sarı gibi pek çok farklı rengi ve tonunu kullanabilirsiniz. Özellikle bebekler için yapıyorsanız parlak renkleri tercih etmelisiniz. Parlak renkler daha çok ilgilerini çekeceğinden onlarla bal kabağı amigurumileri ile oynarken dikkatlerini çekip renkleri öğretmeniz daha kolay olacaktır. Bu şekilde tek bir form üzerinden farklı renkleri göstermek her ne kadar renk çeşitlerini öğretse de örneğin markete gittiğinde mavi bal kabağı göremediğinde küçük bir kafa karışıklığına yol açabilir.

Eğer bal kabağı amigurumilerinizi süslemek istiyorsanız kurdele gibi şeyleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde kurdele bağlamanız oldukça hoş görünecektir. Bunun dışında sim gibi şeyler dökerek parlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak bebeklerin oynaması için ellerine verecekseniz üzerine sim dökmenizi tavsiye etmeyiz. Az önce de dediğimiz gibi bebekler oynarken ısırmayı deneyebilir ya da dokunduklarında ellerinde kalan simleri yalayabilirler. Bebekler sağlıksız oyuncaklardan uzak kalsın diye yaptığımız amigurumi oyuncaklarını onların dikkatini çekmek için kullanacaksak sim gibi yapay şeyler kullanmak yerine daha parlak renkteki ipleri kullanarak yapabiliriz. Bu ipler bebekleri kendilerine tıpkı bir mıknatıs gibi çekeceğine şüpheniz olmasın. Yaparken hepinize şimdiden kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Sevimli Tilki Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Sevimli Tilki Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.