Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

A+
A-
Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Ülkemizde renkli göz sayısı az olduğu için daha çekici hale gelmektedir. Renkli gözlüler genelde şanslı grup olarak nitelendirilirler. Renkli gözler güzeldir elbette fakat yanlış yapılan bir makyaj güzelliğini alıp götürebilir. Renkli gözlere sahip olan bayanlarımız makyaj yaparken daha itinalı davranmalıdırlar. Çünkü makyaj hataları renkli gözde daha çok belli olur. Sizlere renkli göze makyaj yapmanın püf noktalarını vereceğiz. Bu bilgilerden yola çıkarak sizde güzel olan gözlerinizi daha da güzel gösterebilirsiniz.

Renkli gözlerde far seçimi nasıl olmalı: Far seçimini yaparken mavi ya da yeşil olan gözleri ortaya çıkaran renkler seçmeliyiz. Yeşil gözlere sahipseniz far renginiz gri, mürdüm, mor, lila gibi renkler olmalıdır. Genelde çok yapılan ve arık demode olan yeşil gözlere yeşil far sürmek gibi bir hata yapmayın. Çünkü güzel yeşil gözleriniz yeşil far ile arka planda kalacak ve sönükleşecektir. Yeşili gözleri kaybedecek değil ortaya çıkaracak renkler tercih edilmelidir.
Mavi gözlere sahipseniz mavi göz rengini ortaya çıkaracak zıt renkler kullanmalısınız. Örneğin kahverengi bir far mavi gözleri daha belirgin yaparak ortaya çıkarır.
renkli gözlüler için makyaj
Renkli gözlerde Kalem seçimi nasıl olmalı: Kalem seçimi de renkli gözler için çok önemlidir. Bulduğunuz göz kalemini sürmek gibi bir yanılgıya düşmemelisiniz. Mesela siyah kalemi genelde bütün kadınlar kullanır. Fakat siyah kalem her gözde güzel durmaz. Renkli gözlü olanlar siyah kalem kullanırken fazla yoğun ve aşırı sürmekten kaçınmalıdırlar. Sürülen kalem gözlerin rengini bastırarak gözleri geri plana iter.

Diğer önemli bir noktada renkli gözler diğer gözlere göre daha hassas yapıdadır. Bunun için kaliteli makyaj ürünleri kullanmalısınız. Sürülen farların altına da far bazı uygulayarak makyajın akmasını önleyebilirsiniz. Özellikle güneş ışınlarına karşı hassas olan renkli gözlerde makyajın uzun süre bozulmadan kalması için far bazı uygulanmalıdır.
renkli gözlüler için makyaj modelleri
Renkli gözler için Rimel seçimi nasıl olmalı: Renkli gözlere renkli rimeller kullanılabilir. Hoş bir görüntüde ortaya çıkarır. Günlük kullanımınızda ise göz rengini aşırı öne çıkaran renkli rimelleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Gözünüzle aynı renk olan mavi ya da yeşil rimel kullanabilirsiniz. Fakat renkli rimeli özel günlerinizde kullanmalısınız günlük kullanım için biraz abartıya kaçar, Makyajınızın sabit kalmasını sağlamalısınız. Yapılacak hatalar hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Günlük yaşam içersinde devamlı koşuşturma içersinde olacağınızdan göz makyajınızın daha kaliteli olması için destek veren ürünler kullanmalısınız. Göz makyajına deste veren ürünler ile daha bakımlı ve hoş görünürsünüz.

Renkli gözlere sahip olanlar görüntü açısından daha avantajlıdırlar. Fakat makyajda yapılan hatalar bu avantajı dezavantaja çevirebilir. Bu yüzden makyajınızı özenle ve doğru renkleri kullanarak yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yüzü Güzel Gösterecek Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde cilt bakımı, dudak ve göz hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.