Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?

Porselen makyaj ismi söylendiğinde kafamızda çeşitli makyajlar belirir.Genellikle bayanların aklına değişik tekniklerle uygulanmış makyaj gelmektedir.Bu aslında doğrudur.Sonuç olarak her makyajın farklı özellikleri vardır.Normal makyaja göre avantajları dezavantajları vardır.Bu makyajı kullanan çok fazla memnun olan bayan vardır.Porselen makyaj ne anlama gelir? Porselen makyajın amacı nedir? Porselen makyajın adım adım yapılışı nasıldır?Porselen makyajın avantajları nelerdir? gibi birçok soruyu cevaplamaya çalıştık işte yanıtları…

Porselen Makyaj Ne Demek?

Porselen makyaj kapatıcılığı ve kalıcılığı çok yüksek olan makyaj anlamına gelmektedir.Cildinde çok leke ve sivilce izleri olan bayanlar veya özel günlerde,önemli toplantılarda mükemmel görünmek isteyen bayanlar yaptırmaktadır.Peki normal günlerde yapılabilir mi? Elbette ki yapılabilir ama size zor ve meşakkatli gelebilir yine de pürüzsüz görünmek isterseniz yapabilirsiniz.Porselen makyaj sudan ve sıcaktan etkilenmez.Terleme olduğunda bile makyajınız akmaz.Porselen makyajı çıkarmak için sert dokunuşlar ve el dokunuşları yapmanız gerek.

Porselen Makyajın Yapılma Nedeni?

Bu makyajın yapılma nedeni,ciltte tamamen pürüzsüzlük mükemmel bir görünüm için yapılır.Porselen makyajı yaptığınızda,hiç makyaj yapmamış gibi etki yaratır.Yüz hatlarınıza süper bir doğallık ve naturellik sağlar.Yara izi,ağır leke izleri,ağır sivilce kalıntılarını bile mükemmel bir şekilde kapatır.Sanatçı ve ekran karşısına çıkan kişiler sıklıkla porselen makyaj yaptırır.Hassas ve narin bir cildiniz var ise daha dikkatli olmanızda fayda var.Hassas ciltlerde kızarıklık gibi etkilere rastlanabilir.

Porselen Makyajın Tek Tek Yapım Aşaması

1)Yüzünüzdeki tüy ve kıllar iyice tek tek temizlenmelidir.Bariz tüy ve kıl kalmamalı.

alt 1. başlık fotosu
2)Porselen makyajı yapılmadan önce cilde peeling yapılır ve ciltteki kalıntılar temizlenir.Kir ve yağlar ciltten tamamen uzaklaştırılır.

alt 2. başlık fotosu
3)Ciltte ölü deri hücreleri giderilir.Cildin canlı tabakası ortaya çıkarılır.

alt 3. başlık
4)Cilt tipine uygun nemlendirici uygulanarak cilde yedirilir.

alt 4. başlık
5)Yüzünüzdeki pürüzler makyaj ile giderilerek pürüzler ortadan kaldırılır.

alt 5. başlık
6)Cilt tenine uyum sağlayacak likit fondöten uygulanır.

alt 6. başlık
7)Sivilceli ve akneli bir cilde sahipseniz pudra işlemi uygulanmalı.

alt 7. başlık
8)Göz altı morluklarının iyi bir şekilde giderilmesi gerekir.Morluklar için kapatıcı uygulanır.

alt 8. başlık
9)Gözlerin ve dudakların yoğunluğu ise kişinin tercihine göre olmalıdır.

alt 9. başlık

Bir önceki yazımız olan Kirpikleriniz İçin En Doğru Maskara Hangisi? başlıklı makalemizde az kirpiklere hangi maskara, hangi maskarayı kullanmalıyım ve maskara çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.