Yüzü Güzel Gösterecek Makyaj Önerileri

Yüzü Güzel Gösterecek Makyaj Önerileri

Yüz güzelliğinizi ortaya çıkarıp, daha güzel bir yüzesahip olmak ister misiniz? Profosyonel makyaj teknikleri ile sizde kolayca yüzünüzün güzelliğini keşfedin!İşte yüzü daha güzel gösterecek güzellik teknikleri.

Kaşlarınız düzgün, kalın ve doğal olmalı

Kaş şekliniz saçınızla ve yüzünüzle uyumlu olmalı.Kaş tarağınız ile hergün kaşlarınızı düzeltin ve çok ince kaş yapılarından uzak durun.Makyajınız bitmeden kaşlarınızı açık renk bir kalem ile düzeltin aralarındaki  doldurun.İnce kaşlar çok yapay ve sıradan durur.Mutlaka profosyonel birinden kaş şekliniz için öneriler alın.Kaşlarınızın üst kısmını aldırmayın.

daha güzel yüz için makyaj teknikleri

Badem gözler
Harika ve etkileyici gözler için badem gözler yaratmak için gölge, eyeliner ve rimel kullanın.Kaş altınız ve göz kapaklarınızda açık renkler tercih edin.Göz kapağı çizginizi ve göz altınızı koyu renk eyeliner ve göz kalemi ile belirginleştirin.Bu şekilde gözleriniz daha iri ve etkili olacaktır.

yüzü güzel gösteren badem göz makyajı

Gür ve Uzun Kirpikler

Hala bunun nasıl yapmanız gerektiği konusunda yetersizseniz, takma kirpik kullanabilir veya videolarını izleyebilirsiniz.Ama il olarak mutlaka iyi bir maskaraya ihtiyacınız var.Bir kat kirpiklerinizi bir kat boyadıktan sonra  biraz bekleyip tekrar tekrar üzerinden geçerseniz kirpikleriniz daha gür ve uzun olacaktır.Kısa ve seyrek kirpikleriniz varsa bunun için doğal ve gerekli ürünler kullanabilirsiniz.Gözlerin güzelliğini ön plana çıkaran en önemli unsurlardan biri kirpiklerimizdir.

yüzü daha güzel gösterecek makyaj uygulamaları
Doğal ve güzel pembe allık kullanımı

Kendiliğinden hafif kzarmış sağlıklı bir yanak görünümü elde edebildiğiniz bir allık edinin.Ne aşırı ne az olmalı.Açık saydam ve şeftali tonları sarışınlar için ideal dir.Esmerler için se bunun bronzlaştırıcı ve şeftali tonlarının birlikte olduğu allık renkler olabilir.Yanağınızın ortasından başlayarak kullağınıza doğru hafif dokunuşlar ile allığınızı sürün.Yüzünüzün diğer kısımlarında ise daha saydam pudra uygulayın.Allığınızın rengi ile saydam pudra birbiri ile uyumlu olmasına özen gösterin.

yüz güzelliğini ortaya çıkaran makyaj

Dolgun Dudaklar

Doğru ruj kullanımı konusunda bilgili olmalısınız.Dudak çevreniz dudağınızdan daha renkli ise  bu sizi kötü gösterebilir.Rujunuzu dudak fırçası ile sürün bu rujlar daha kalıcı dır ve daha çekici görünür.Ruju sürerken dudağınızın ortasına daha yoğun sürün.Dudak kenarlarınız düzgün olmalı.Daha dolgun dudaklar için ruj renginde bir dudak kalemi ile dudaklarınızın çizgisinin üzerinden geçin.
En son kullanacağınız parlatıcı ile dudaklarınızı daha büyük gösterir.

yüzü daha güzel gösterecek makyaj teknikleri

Bir önceki yazımız olan Yaşlanma Karşıtı Doğal üzüm Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde antioksidan doğal cilt maskesi, cilt ve cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank ber dedi ki:

    erkekler için hiç bi makyaj tekniği yokmu her şey kadınlar içinmi bu ne bee

    1. blank stylekadin dedi ki:

      stylekadın isimli bir sitede erkek için neden makyaj yayınlayalım ?