Gece Makyajının Püf Noktaları

A+
A-
Gece Makyajının Püf Noktaları

Biz bayanlar gece dışarı  çıktığımızda davetlere, kokteylere, partilere, düğünlere davet edildiğimizde kıyafetimize gösterdiğimiz özeni makyajımızada göstermeliyiz.Gündüz kullandığımız renkleri gece kullanmamaya dikkat etmeliyiz.Çünkü gün ışığı ile gece arasındaki farktan dolayı olduğumuzdan daha yaşlı görünebiliriz.Aşırı simler, kıpkırmızı dudaklar ve kat kat sürülmüş fondetenler bizi daha yaşlı göstermekten başka işe yaramaz.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ten rengimize göre makyaj yapmaktır.Kızılllara, kahverengi, oranj ve kiremit renkleri sarışınlara, kahve tonları, gri elektrik mavisi esmerlere ise canlı yeşiller, buz mavisi ve kızıl kahve tonlarını önerebiliriz.

 Ayrıca fondöten kullanırken ten rengimizin bir ton açığını kullanmaya dikkat etmeliyiz.

Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise cilt yapımıza uygın makyaj yapmaktır.Normal ciltlerde gözenekler az ve kapalı olduğu iççin yağ oranı düşük ürünler kullanmalıdırlar.Kuru ciltler yoğun yağ içeren kozmetik ürünleri kullanarak ciltlerine nemlilik ve parlaklık kazandırabilirler.Yağlı ve hassas ciltlerde ise daha titiz davranılmalıdır.Yüz zemini yağlı olmayacak şekilde yağ oranı dengelenmelidir.Aksi takdirde çok fazla parlayan hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Gece makyajında bir diğer önemli noktamız ise parlak renkler kullanmaktır.Gece ışığı suni ışık olduğu için gün ışığına benzemez ve renkleri solgun gösterir.Bunun için parlak renkler kullanıp ışıltılı bir makyaj sizleri çok daha iyi gösterecektir.Kesinlikle koyu renklerden kaçınmalıyız .Fakat koyu renkler arasında eflatun, mor, turuncu yaldızlı olmak şartıyla kullanılabilir.

Başka bir öneli  noktada vücudumuzun her yerinde yaldızlı renkler kullanarak aşırıya kaçmamaktır.Yüzümüzde hoşumuza giden iki bölge seçilmeli ve buralar ön plana çıkarılmalıdır.Gece devamlı hareket halinde olacağımızdan allığın tonunuda fazla kaçırmamak gerekir.Fazla abartmamak şartıyla maskara da gece makyajında kullanılabilir.fazla maskara kirpiklerimizin yapışkan görünmesine neden olur.

Bir önceki yazımız olan KOLAY VE HIZLI MAKYAJ NASIL YAPILIR? başlıklı makalemizde doğal makyaj, hızlı makyaj ve hızlı makyajın sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.