Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır ?

A+
A-
Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Güzellik, her daim güzel olmak her kadının en büyük hayalidir.Son yılların en çok tercih edilen güzellik uygulamalarının başında ise kalıcı makyaj geliyor.Kalıcı makyaj ile her zaman güzel ve bakımlı kalmak mümkün. İstediğiniz tonlarda dudak renginiz, gözleriniz ve kirpikleriniz daha belirgin, kaşlar ise istediğiniz şekilde kalıcı dövme uygulaması gibi daha canlı ve güzel bir yüze sahip oluyorsunuz.

Kalıcı makyaj yüz hatlarını belirginleştirerek bazı kusurları da kapatabilir.Ve yüzdeki kontrastları arttırır.Kalıcı makyaj özel aletler ile rengi geçirmenin teknik sanatıdır.Bir nevi dövme tekniği kullanılır.Mutlaka steril ve doktor kontrolünde olmalıdır.Bunun için uzaman estedik ve dermatologlar vardır.Mikro Pigment uygulaması olarak da bilinen kalıcı  makyaj mikro steril tek kullanımlık iğne ile yapılır.Ve renkler deri altına aşılanır.bu alerjik reaksiyon göstermeyen renkler vücut kullanımı için tasarlanmıştır.Dövme gibi uzun yıllar ciltte kalarak görünümünü sürdürür.zamandan ve sabahları uzun süren makyajlara ve pahallı makyaj ürünlerine geekte kalmaz ama ilk 2 hafta yüzde şişlikler olabileceğinden belli bir süre evde kalmak zorunda kalabilirsiniz.Çalışan bayanlar için yıllık izinlerinde kalıcı makyaj uygulamalarını yaptırmaları daha uygun olur.

 

Bir önceki yazımız olan Turuncu Ruj Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde turuncu ruj, Turuncu ruj kullanımı ve turuncu ruj modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.