Makyaj Hileleri İle Yüzdeki Kusurları Kapatma!

A+
A-
Makyaj Hileleri İle Yüzdeki Kusurları Kapatma!

Makyajla Yüzdeki Kusurları Kapatmak

Çıkık çeneye sahip olanlar için yapılan makyaj hileleri: İşte yapmanız gerekenler. Çenenizin daha güzel görünmesi için bütün yüzünüze sürdüğünüz pudra yada fondötenden iki ton daha koyusunu çenenize ve boynunuza uygulayın.Bu işlemi boynumuza da uygulamamızın nedeni aradaki farkın dikkat çekmemesi.Yani çenenin başka boynun başka renk görünmesini engellemek.Bu makyajı uyguladıktan sonra sıra gözlerinde bir az daha ön plana çıkarılmasına geldi.Bunun için çok basit bir yöntem uyguluyoruz.kirpiklerinizi kıvırın ve maskara sürün.Dudaklarınızı da ön palana çıkaracak canlı renkte rujlar tercih etmelisiniz.Böylece çıkık olan  çene belirginliğini yitirecektir.

Hokka buruna sahip olmak için yapılacak makyaj hileleri: Herkes hokka bir buruna sahip olmayabilir. Eğer sizinde burnunuzdan şikayetiniz varsa dikkatleri başka yerlere çekerek bunu halledebilirdiniz. Bunun için gözlerinizi , dudaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaran bir makyaj yapmalısınız. Dudaklara sürülecek koyu renkli bir ruj dikkatleri yüzün tam ortasına çekecektir. Bu nedenle dudağınıza açık tonda bir ruj sürmeye özen göstermelisiniz. Gözlerin altının mor olması burnun daha sivri görünmesine neden olur. Eğer sizinde göz  altı morluğu gibi bir sorununuz varsa kapatıcınızı mümkün olduğu kadar çok sürmeli ve morlukları kapatmalısınız. Göz makyajınızı da maskara ve far ile dikkat çekici hale getirin. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak teninize uygun bir allık sürerek makyajınızı  tamamlayabilirsiniz.

Makyaj hileleri ile kusurlu bölgeleri örtmek nasıldır

Makyaj Hileleri

Gözleri canlı göstermek için yapılan makyaj hileleri: Eğer gözlerinin çukur görünüyorsa ve canlılığını yitirmiş ise doğru makyaj ile bu durumu düzeltebiliriz. Öncelikle yorgun görüntünüzden kurtulmak için pırıltılı bir göz farı kullanmalısınız. Göz kapağınızın üzerine bir eyeliner çekin. Eğer gözlerininiz birbirine çok yakın duran bir tipte ise açık tonda bir göz farını gözün iç köşesinden ortasına kadar sürün. Ortadan dış köşeye kadarda koyu tonda bir far sürün. Eğer göz çevreniz çok cizgili ise kapatıcınızı bir fırçanın üzerine boşaltarak bu çizgilerin üzerinden geçin. Son olarak fondöteninizin kapatıcınızdan daha açık bir tonda olmasına dikkat edin.

Yuvarlak bir yüz şekline yapılan makyaj hileleri: Sizde aşırı yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz elmacık kemiklerinizi biraz geri plana itmeniz gerekmektedir. Bunun için elmacık kemiklerinize, şakaklarınıza ve çene altınıza büyük bir allık fırçası ile bronz allık sürünüz. Son aşama olarak da açık renk pudrayı alnınıza , burnunuza ve çene ucunuza sürünüz.

İnce dudaklar kalın göstermek  için makyaj hileleri: ilk kuralı unutmamamız gerekiyor. İnce bir dudağın dudak çevresini kalemle çizmek sadece sizin dudaklarınızı büyütmeye çalıştığınızı gösterecektir.Yani makyaj hilesi yaparken kendinizi ele vermiş olacaksınız.Dudaklarımızı kalın göstermek için açık tonda bir dudak kalemini alıyoruz ve doğal dudak çizgimizi belli olmayacak şekilde çiziyoruz.Dudağımızın içini de aynı kalemle boyuyoruz yada kalem ile aynı tonda bir ruj sürüyoruz.

Düşük kaşlılar için makyaj hileleri: Kaşlarınız sürekli şekilsiz duruyorsa aşağı doğru düşüyorsa yani bir türlü söz dinlemiyorsa bunu dert etmenize gerek yok. Yapmanız gereken yeni bir diş fırçası satın alıp kaşlarınızı yukarı doğru fırçalamak. Sert bir şekilde kaşlarınızı yukarı doğru fırçaladıktan sonra elinize bir miktar jöle alın ve kaşlarınızın üzerine iyice bastırın. Sonra jöle kırıntılarını almak için kaşlarınızı tekrar fırçalayın. Bu işlem kaşlarınızın düşüklüğünü gizleyip kalkık görünmesini sağlayacak.

Kısa boyunları uzun göstermek için yapılan hileler: Boynunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız ve bu size rahatsızlık veriyorsa yapmanız gereken şey çok basit. Küpe takarak bu sorununuzu halledebilirsiniz. Bu dikkati omuzlarınızdan yüzünüze doğru çekecektir.

Bir önceki yazımız olan Göz Rengine Göre Makyaj Far Renkleri başlıklı makalemizde Göz rengine göre far, göz rengine göre far renkleri ve göz rengine göre makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.