Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri Ve Modelleri

A+
A-
Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri Ve Modelleri

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri Ve Modelleri

Makyaj biz bayanlar için çok önemli. Çünkü yüzümüz bizi biz yapan en önemli unsur. Herkesin kendine haz mimikleri ve göz şekli vardır. Bunun için yapacağımız makyaj göz şekline uygun olmalıdır. Çünkü göz şekline uygun olmayan bir makyaj gözümüzün kendi güzelliğini de kapatır ve hoş olmayan bir görüntü çıkar.Kadınlar için makyaj eline geleni yüzüne sürmek demek değildir. Yüz hatlarına ve göz şekline uygun ürünler kullanarak makyaj yapılmalıdır. Göz şekline göre makyaj nasıl yapılmalıdır göz şekillerini örnek vererek aşağıda açıkladık göz gezdirmenizde fayda var.

Büyük ve çıkık gözlere nasıl makyaj yapılmalı:

Büyük ve çıkık gözler makyaj hileleri ile daha küçük bir hale getirilebilirler. Bunun yolu ise üst göz kapağında ve gözyaşı çizgisinde koyu renk göz kalemi kullanmaktır. Tercih edeceğiniz farlarda koyu renk olmalıdır. Yine rimel kullanımı da kirpik diplerinde yoğun uçlarında ise az olmalıdır. Büyük ve çıkık gözlü ünlülere Michelle Trachtenberg ve Mila Kunis’i örnek verebiliriz.

büyük göz makyajı nasıl olmalı

Küçük gözlere nasıl makyaj yapılmalıdır:

Koyu renk makyaj ürünleri küçük gözleri daha da küçük göstereceği için küçük göze sahip plan bayanlar bunlardan uzak durmalıdır. Göz rengini de hesaba katarak göz kapağında açık tonlarda far veya açık tonlarda kalem kullanılmalıdır. Gözlerinizin daha büyük görülmesi için göz pınarları aydınlatıcıyla ya da açık renk bir farla aydınlatılmalıdır. Gözü büyük ve açık göstermenin yolu gözyaşı çizgisine beyaz bej gibi açık renk bir kalem kullanmaktır. Rimel kullanırken de kirpiğin diplerine az uçlarına ise daha yoğun sürülmelidir

küçük göz makyajı nasıl olmalı

Yuvarlak gözlere nasıl makyaj yapılmalıdır:

Gözler tamamen yuvarlak bir şekle sahipse gözler yanlara doğru genişleterek daha hoş görünmesi sağlanabilir. Bunu gerçekleştirmek için kullanacağınız farı göz kapağının iç ve dış köşelerinde daha koyu orta kısımlarında ise daha açık tonlar da kullanın. Yine göz kalemi ve eyeliner kullanırken de aynı taktiği uygulamalısınız. Eyelenier’i gözün dışına doğru uzatınız. Kedigözü denen bu makyaj ile gözleriniz daha büyük ve güzel görünecektir.

yuvarlak göz makyajı nasıl olmalı

Göz kapağı görünmeyen gözlere nasıl makyaj yapılmalıdır.

Göz kapağı görülmeyen gözlerde gözün üst tarafı göz kapağının görünmesini engeller.Blake Lively’nin gözleri aynen bu şekil gibidir. Bu göz şeklinde koyu renkler kullanılarak gözlerin daha da küçük görülmesini engellemelisiniz. Göz kapağında açık ve orta tonlar kullanmalısınız. Gözyaşı çizginizde ise açık renk kalemler kullanmalısınız. Bu gözlerin açık olmanı sağlayacaktır.  Dengeyi sağlamak için göz pınarlarınıza ve kaşlarınıza aydınlatıcı sürmelisiniz

göz kapağı görünmeyen gözler için makyaj

Düşük gözlere nasıl makyaj yapılmalıdır:

Dış köselerden aşağı doğru eğimli olan gözler düşük göz şekline girer. Aynen Anne Hayhaway ve Marilyn Monroe nin gözleri gibi. Bu gözlerin dış kısımlarına kalkık bir görüntü verilerek sorun halledilebilir. Eyeliner uçlarda yukarı doğru çekilerek ya da far dış kısımlarda yukarı doğru sürülerek gözler kalkık gösterilebilir. Dengeli bir görüntü içinde gözlerinizin iç kısımlarını aydınlatmalısınız.

düşük gözler için makyaj modelelri

Birbirine yakın ve birbirine uzak olan gözlere nasıl makyaj yapılmalıdır:

Örneğin Sarah Jessica Parker gibi gözleriniz birbirine yakınsa yani gözler burunla şakağın tam ortasında değilse gözlerinizin burnuna yakın olan kısımlarında kesinlikle koyu renkler kullanmamalısınız. Koyu renkleri gözünüzün dış köşelerinden taşacak şekilde kullanırsanız dışa doğru uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaş altında da kullanacağınız bir aydınlatıcı gözlerin birbirinden ayrılmasını sağlar. Bunun tam tersi Brandy Norwood gibi şakaklara yakın birbirinden uzak olan gözlere sahipseniz koyu renkli farları gözlerin iç kısımlarında kullanmalısınız. Gözün dış kısmında ise eyeliner ve koyu renkler kesinlikle kullanmamalısınız.
birbirine uzuk gözler için makyaj sırları

Bir önceki yazımız olan Göz Makyajı Teknikleri başlıklı makalemizde 2014, 2014 göz makyajı ve göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.