Yuvarlak ve Oval Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Yuvarlak ve Oval Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Yuvarla ve oval yüz şekilli kadınlar uzun yüzlü kadınların zıttı olarak görebiliriz.Yüzün en kısmı uzun kısmından daha genişti.Çene kısmı da yuvarlaktır.Saç ve alın çizgisi ise dar ve geniş olarak olabilir.

Yuvarlak yüzlü bayanlar yüz şekilene uygun saç modellerini ve saç kesimlerini seçerek yüzünün ovalliğinizi gizleyebilir ve daha orantılı görünmesini sağlayabilir.

İşte sizler için araştırdık;Yuvarlak ve oval yüz şekli için en ideal saç modelleri

Kat Kat Saç Kesimleri

Çene kısmından başlayan ve uçlara kadar kat kat inen saç kesimleri ve modelleri oval yüzlere en çok yakışan saç modelleri arasındadır.Saç katları yüzün enine genişliğini kamufile eder ve daha orantılı hoş görünmesini sağlar.

kat kat saç kesimleriYandan örülmüş saçlar

Yandan örülen saç modelleri, yuvarlak yüzlü ve oval yüzlü bayanların daha sevimli ve tatlı görünmesini sağlar.Bazen küçük bir kız çocuğu bazende daha çekici gösteren, oval yüzlü yüz şekline çok yakışan bir saç modelleridir.Yılın trendleri arasındada yandan örgülü balık ve salaş saç modelleri varken sizde buz ya sık sık yandan örgü saç modellerini kullanın.

yandan örülmüş saç modelleri

 Kirpik Boyunda Düz Kahküllü saçlar

Kahkül kesimleri özellikle uzun ve düz kahkül kesimleri yuvarlak yüzlü ve oval yüzlü bayanlara yakışır.Sanki saçların çizgili en yukardan başlıyor havası yaratarak yüz şeklinin orantılı görünmesini sağlarlar.Yüzünüz oval ve yuvarlak ise bu kahkülleri mutlaka sizde denemelisiniz size çok yakışıcak.Ayrıca uzun kirpiğe değen kahküller gözlerinizi daha ortaya çıkarark tüm dikkati güzel gözlerinize çeker.

oval ve yuvarlak yüzler için kahküllü saç modelleriUzun dümdüz saçlar

Uzun dümdüz saç modelleri, genelde her kadına yakışan havalı ve çekici bir saç modelidir.Oval yüz şeklini ve yuvarlak yüz şeklini sararark yüzü daha uzun gösterir.Yüz şekliniz olduğundan daha uzun görünür.Bu saç modellini salık kullanmanızı tavsiye ederiz.

uzun düm düz saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Romantik Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde bayan kısa saç modelleri, kısa saç ve kısa saç stilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.