Plajda Makyaj Yapma İpuçları

A+
A-
Plajda Makyaj Yapma İpuçları

Plajda makyaj yapmak genellikle hoş karşılanmaz. Geçmiş bu söylediğimiz kural böyle işliyordu ama günümüzde bu anlayış değişti. Her şeyden önce sahilde makyaj yapma eğilimini teşvik eden Instagram yıldızları var. Diğer taraftan yapılan makyajın sayesinde fotoğraflarda daha güzel çıktığımızı da itiraf etmeliyim. Plajda makyaj yapma ipuçları neler bunlar hakkında aşağıda geniş detaylı bilgiler verdik işte ayrıntılar.

 

Sahilde Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

 

1.Her Zaman Güneş Koruyucu Kullanın

 

Herhangi bir makyajı uygulamadan önce her zaman güneş koruyucu uygulamanız gerektiğini unutmayın. Plajda güneş yoğun olduğu için daha çok korumaya ihtiyaç duyarsınız. Yüzünüze güneş kremi uygulayın ve makyajınızı uygulamadan önce yaklaşık 20 dakika kadar bekletin.

 

blank

 

2.Nemlendirici Tercih Edin

 

Sıcak yaz güneşinde hafif ve iyi miktarda nemlendiriciye ihtiyaç vardır. Cildinizi iyi bir şekilde korumak için renklendirilmiş nemlendirici kullanın. Bu şekilde cildinizi iyi bir şekilde koruyup canlı göstereceksiniz.

 

 

3.Bronzlaştırıcı Kullanın

 

Bronzlaştırıcı doğal cilt rengini geliştirmek  ve tanrıçaya dönüşmek için önemli bir yöntemdir. Yüz özelliklerinizi geliştirmek için yüzünüzün stratejik bölümlerine hafif konturlar uygulayın. Bu işlemi yaparken fazla abartıya kaçmayın. Daha iyi bir yöntem için, suya dayanıklı kremsi bronzlaştırıcı kullanın. Sahilde aşırıya kaçmak istemiyorsanız daima küçük bir miktar uygulayın.

 

 

4.Daima Parlak Görünün

 

Plaj için bir makyaj ürünü seçmek üzere iseniz, aydınlatıcı veya vurgulayıcı tercihiniz olmalıdır. Plajda sağlıklı, doğal parlayan bir ciltten daha fazla bir gurur kaynağı yoktur. Daha doğal bir etki için sıvı aydınlatıcı kullanın ve yüzünüzün üst taraflarına hafifçe dokunarak uygulayın. Kremsi formülleri kullanmaktan kaçının çünkü eriyip kalabilirler.

 

blank

 

Plaj İçin Makyaj Yapma Videosu

5.Rötuş Pudrası Uygulayın

 

Plajda toz ürünlerden kaçınmalısınız  çünkü kolayca yıkanıp çıkar. Hızlı bir rötuş yapmak için rötuş pudrasını çantanızda bulundurmak harika bir fikirdir. Denize girip çıktıktan sonra T bölgenizdeki fazla yağ ve kir için uygulayıp güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

6.Su Geçirmez Ürünler Kullanın

 

Sahilde tam bir makyaj yapamaya karar verdi iseniz o zaman dikkat etmeniz gereken noktalar var demektir. Bu nokta en başta su geçirmez ürünler kullanmaktır. Suya dayanıklı maskara, göz kalemi, kaş kalemi kusursuz bir plaj makyajı için en önemli ürünlerdir.

 

blank

 

7.Blotaj Kağıdı Kullanın

 

Plajda makyajınızı kurşun geçirmez hale getiremezsiniz, güneş ve su buna tam olarak müsaade etmeyecektir. Sahilde sıcağın altında makyajda yeniden uygulanacak bir yer değildir. Yüzünüz yağlı ve terli ise yüzünüzü bir leke kağıdı (blotaj kağıdı) ile hafifçe silin. Bu şekilde yüzünüzü sildiğinizde makyajınız gidebilir ama cildinizi taze ve düzgün görünecektir. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

8.Ruj

 

Herhangi parlak veya saten formüllerden kesinlikle  kaçınmalısınız. Bu tür rujlar anında ısı altında eriyecek ve dudaklarınızın etrafından uçacaktır. Sizlere plaj için önerimizi mat rujdur. Yaz aylarında doğal makyajınızı, canlı bir renk rujla tamamlayın. Renk tercihi önerilerimiz ise : Mercan, kiraz kırmızısı, fuşya renkleridir. Bu üç renk sahilde eğlenceli ve egzotik görünecektir. Muhtemelen mat rujların dudakları kurutmaya eğilimli olduğunu biliyorsunuzdur bu nedenle de dudaklarınızı korumak istiyorsanız dudak kremi kullanın.

 

 

Bugün size plajda makyaj yapma ipuçları neler bunları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Daha güzel makyaj önerileri ile karşınızda olmaya devam edeceğiz iyi günler.

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde allık yüze nasıl uygulanmalı?, doğru allık uygulama şekilleri ve yüz şekline göre allık uygulama stili hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.