Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Uygulanır?

A+
A-
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Allık Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Allığı doğru yoldan nasıl uygulayacağınızı öğrenmek ister misiniz? Doğal görünümlü ışıltı elde etmek isterseniz, yüz şekline göre allık nasıl uygulanır? Bu sorunun detaylarını bilmelisiniz. Doğru bir şekilde uygulanmayan allığın iyi görünmediğini hepimiz çok iyi biliriz. Kıpkırmızı elma gibi yanaklarla garip bakışlar altında kendimizi değişik hissederiz. Böyle kötü görünümler istemiyorsanız fikirlerimizi önemseyin deriz. Söylediğimiz kuralları uyguladığınız mükemmel sonuç elde edeceksiniz. Yüz hattına allık nasıl uygulanacağına dair az ya da çok fikir sahibi olduğunuza göre şimdi de ayrıntılara geçelim.

 

allık nasıl uygulanır

yüz tiplerine göre allık uygulama

 

1.Uzun Yüz Şekli

 

yüz tiplerine allık uygulama şekilleri

uzun yüze doğru allık nasıl uygulanmalı?

 

Uzun yüz şekli için, elmacık kemiklerinden başlayarak allığı uygulamanız gerek, uygularken de dışa doğru hamleler yapmanız lazım. Ayrıca dışa doğru uygulama sırasında iyi uyum sağladığına dikkat edin.

 

2.Kalp Yüz Şekli

 

yüz şekline doğru allık uygulama

yüz şekline göre allık nasıl uygulanır?

 

Kalp yüz şekline sahip bayanlar için mükemmel allık uygulamanın püf noktası elmacık kemiklerine  ‘C’ şekli oluşturmaktan geçiyor. Elmacık kemiklerine daha fazla bulanıklaştırıcı kullanarak iyice karıştırarak uygulamanız gerekir. Ayrıca uygulama sırasında da içe doğru hamleler yaparak uygulamalısınız. Yani uzun yüz için uygulamanın tam tersine olacak şekilde.

 

3.Kare Yüz Şekli

 

doğru allık uygulama

doğru allık uygulama metotları

 

Kare yüz şekli için, allık doğrusal bir hareketle uygulanır. Burun kenarından saç çizgisine kadar devam edin. Elmacık kemiklerinden kaşın köşesine ulaşıncaya kadar doğrusal hareketlerle allığı uygulamalısınız. Yukarıya doğru uygulama yaparken çok hafif ve uzun hareketler kullanın.

 

4.Yuvarlak Yüz Şekli

 

yuvarlak yüze allık uygulama

yuvarlak yüz şekline nasıl allık uygulanır?

 

Yuvarlak yüz şekli ile gülümseme hareketini yapmanız gerekir. Yuvarlak yüzlerin dolgun yanakları olur bunları etkili bir şekilde vurgulanması gerekir. Bu görün içinde renk olarak krem rengini öneriyoruz. Yanaklarında hafif elma kızarıklığında olmasını tavsiye ediyoruz. Bunu yapmak içinde bir fırça alıp açılı bir şekilde kulak memesine doğru inerek uygulamalısınız.

 

5.Oval Yüz Şekli

 

yüz tiplerine göre allık uygulama?

oval yüz için allık nasıl uygulanır?

 

Oval bir yüz şekliniz var ise şakakların en belirgin kısmından başlayarak allığı uygulayın. Bir fırça yardımıyla ürünü yumuşak vuruşlarla uygulayın. Kulak memesine kadar inip harmanlayın. Sade bir görünüm isterseniz de sadece elmacık kemikleriniz üzerine uygulamanız yeterli olacaktır.

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır? Adım Adım Resimli Öğretimi

 

 

Doğru Allık Uygulama İle İlgili Ekstra İpuçları

 

Doğal bir parlaklık ve mükemmel bir görünüm elde etmek için size yardımcı olacak diğer ipuçları:

-Yanaklarınıza uygulama yapmadan önce aşırı miktarda ürün kullanmayın.

-Kızarıklığın gün boyu etkisini sürdürmesini istiyorsanız önce krem rengini uygulayın ve üst kısmına biraz toz formunu püskürtün.

-Doğal bir görünüm olsun istiyorsanız allıktan önce krem rengini uygulayın. Daha sonra allık en sonda da yanaklarınıza toz pudra uygulayın.

-Kuru ciltler, kırışıklıklar ve ince çizgileri olanlar için ise krem rengini uygulayın. Yağlı ciltli olanlar ise toz pudra kullanmalı.

-Hava soğuk olduğunda krem renk kullanın. Hava sıcak ise kırmızı renk kullanın.

-Beyaz tenli bir cildiniz var ise pembe, şeftali, erik tonlu allık kullanın. Buğday tenli bir cilde sahipseniz kayısı, portakal ve yumuşak çilek tonlarında renkler kullanın. Hafif esmer teniniz var ise gül , bronz, koyu portakal renklerini tercih etmelisiniz. Çok koyu ten özelliğine sahipseniz de tuğla rengi, parlak mandalina tonları, kuru üzüm rengi allık size çok yakışacaktır. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Güzel makyaj sadece kaşlarınıza şekil vererek, uzun kirpikler oluşturarak ve doğru rujla olmaz. Cildinize doğal bir parlaklık kazandıran allıkta gerek. Allığın en önemli noktası cildiniz genç ve sağlıklı görünmesidir. Yukarıdaki ipuçlarını kullanarak çok güzel bir görünüm elde edeceksiniz. Artık her zamankinden daha güzel görünmenin zamanı.

Yukarıdaki İpuçlarını denediniz mi? Eğer denediyseniz deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden lütfen bize yazın!

 

 

Bir önceki yazımız olan Yaz 2020 İçin En İyi Ruj Renkleri başlıklı makalemizde 2017-2018 moda ruj renkleri, 2017-2018 yaz ruj rengi önerileri ve yaza uygun ruj renkleri hangisi? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.