Göz Makyajı Teknikleri

A+
A-

Göz Makyajı Teknikleri

Göz makyajı nasıl olmalı, 2019 göz makyajı teknikleri nelerdir ?Bu yazımızda detaylı bulabilirsiniz.

Göz yüzün odak noktasıdır. Biriyle konuşurken ya da selamlaşırken bile gözlerine bakarız. Bizi biz yapan gözlerimizdir. Bayanlar olarakta yüzdeki en önemli nokta olan gözlerimize uygun makyaj teknikleri ile makyaj yapmalıyız. Çünkü yanlış yapılmış bir makyaj gözlerimizin güzelliğini, bakışlarımızın anlamını alıp götürür. Bu makalemizde göz makyajı nasıl olmalıdır göz makyajı teknikleri nelerdir bunlar üzerine konuşacağız.

Öncelikle göz makyajımızda dikkat etmemiz gereken nokta göz çevresinde kullandığımız kapatıcılardır. Mesela yaşı ilerlemiş olan bayanlarda göz çevresine sürülen kapatıcı kırışıklıkların içine dolarak olduğundan daha yaşlı görünmelerine neden olur. Bu durumu kapatıcınızı sürdükten sonra üzerine ince dokulu bir pudra sürerek halledebilirsiniz.2019 ilkbahar yaz makyaj trendleri konumuzu incelemek isterseniz tıklayınız.

göz makyajı teknikleri 2014

Göz makyajımız için seçeceğimiz renkler ise birbirine zıt olan renkler olmalıdır. Örneğin mavinin zıttı kahverengidir. Siyah bir göze sahip olan kişiye yeşil renk yakışmaz bunun yerine sarı pembe ve siyah gibi renkler kullanılmalıdır. Göze uygun renkler göz makyajında çok önemlidir.

2014 buğulu göz makyajı

Gözlerinizde kullanacağınız siyah kalem kirpiklerinizi daha dolgun hacimli gösterecek ve ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca üst göz kapağının kirpik bitimine çekilecek siyah kalem kirpiklerinizi daha gür gösterecektir.

Gözleriniz çok dışa doğu ise üst göz kapağınızın iç kısmına siyah kalem çekebilirsiniz. Böylece gözlerinizin dışa doğru görüntüsü gidecek ve içe doğruymuş gibi görünecektir.

Gözleri küçük olan bayanlar gözaltlarına beyaz kalem sürerek gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirler. Bu şekilde göz renginizde ortaya çıkar. Gözaltlarınızda ten rengi kalem kullanarakta gözlerinizi daha büyük ve anlamlı gösterebilirsiniz.

göz makyajı 2014

Gözaltlarında fazla kırışıklık bulunan bayanlar siyah kalem kullanmamalıdırlar. Gözlerin iç kısmına sürülmüş siyah kalem gözaltındaki kırışıklıkları belirginleştirerek daha yaşlı görünmenize neden olur. Siyah kalem yerine göz kapağına pastel tonlarında bir far kullanılmalıdır. Gözaltı torbası ve gözaltı morluğu olan bayanlarda siyah kalemden kaçınılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2020 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri başlıklı makalemizde beyaz eyeliner, çerçeveli gözler ve doğal görünen makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.