Bahar İçin 5 Göz Makyajı Tekniği

A+
A-
Bahar İçin 5 Göz Makyajı Tekniği

Göz makyajı teknikleri sadece makyaj sanatçılarının ve birkaç ayrıcalıklı kadınların bildiği sırları vardır. Hiç gözlerinize rimel sürerken mücadelesiz olduğunuzu gördünüz mü, ya da bir vurgulayıcı kalemile bir eyeliner dan daha güzel göründüğünü keşfettinizmi? Bugün mükemmeli göz makyajı tekniklerininde mahsedeceğiz. Size yardımcı olacak bazı makyaj teknikleri ile daha güzel ve kolya makyaj yapabilceksiniz.

bahar icin goz makyaji teknikleri

1.Baz Kullanın

makyaj bazı Profesyonel ve başarılı makyaj uygulaması için uygulanması gereken bir üründür.Makyajınızın daha kusursuz ve kalıcı olmasını sağladığı gibi siyah nokta, akne, cilt lekeleri gibi kusurları kolaylıkla örter.Ayrıca profosyonel makyaj uzamnlarına göre bazlar üzerine uygulanacak ürünlerin cilde daha rahat dağılmasını sağladığından daha doğal bir görüntü oluşturmaktadırlar.Makyaj ürünlerinizin daha kalıcı ve profosyonel görünmesi için baz kullanmalısınız.

Göz makyajı en çok uğraştığımız makyajımızdır.Eğer renk için seçimizini önceden belirler ve astar uygulaması yaparsanız ve baz kullanırsanız makyajınız daha kusursuz ve kalıcı olacaktır.Göz kapaklarınız için küçük miktarlarda baz uygulayın.Bu şekilde gölgeleriniz size daha sadık kalacak ve daha homojen bir görüntü sağlayacaktır.

2- Gölgeleme

Gölgeleme önemli bir göz makyajı tekniği, ve belki de en zorlalrından biridir. Onlar derin-set ise, görüntünüz kötü olabilir.Bu konuda yardım almakiçin yukarıdaki öğretici videoları izlemenizi tavsiye ederim.

3-Renkleri Harmanlama

Eğer renkleri nasıl karıştıracağınızı ve hangi tonları birlikte kullanacağınızı bilmiyorsanız kötü görünebilirsiniz.Kahverengi farları nude ve açık yeşil tonları ile kullanın.Mavi farları beyaz ve gri renkler ile kullanın.Düzgün bir uyum elde edebilmek için doğru aplikatör ve fırça kullanılması önemlidir.

4-Maskara

Maskara kolay göz makyaj tekniklerinden biri olmalıdır, ama çoğu kadın bunu uygulamak için mücadele verir…Rimelinizin daha etkili, dolgun ve uzun kirpikler oluşturması için 3 kat ve 3 dk aralıklarla sürmelisiniz.Bir kaç sefer bu şekilde denediğinizde eliniz alışacaktır.Hızlı ve çecik harektler ile kirpik dibine çok yaklaştırmadan sürün.

5. Dumanlı Gözler

Bu çarpıcı bir özel akşamlarda harika büyülü bir makyaj.Dumanlı göz makyajı herzaman modası süren bir göz makyajı ama siz sadece göz kalemi ile bile bu dumanlı gözleri kolayca elde edebilirsiniz.Nasıl mükemmel dumanlı göz makyajı yapılır, sadece göz kalemi ile dumanlı göz mayjaı yapımı için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Hassas Gözler için 8 Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde hassas göz makyajı, hassas gözler için makyaj teknikleri ve hassas gözler nasıl makyaj yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.