Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

A+
A-
Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözler kalbin aynasıdır diye bir söz senelerdir dilimizde dolaşır. Haklılık payı da yok değildir. Her şey değişir ama gözlerdeki bakışlar değişmez. Masum ve doğal kalabilmenin en büyük göstergesi gözlerdir. Erkekler ilk karşılaştığımızda birçok fiziki özelliğimize baksalar da gözlerde kilitlenir kalırlar. Sıcak bir bakışın önüne hiçbir şey geçemez. Siz de doğru makyajla gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Yeşil gözlere sahipseniz ve nasıl bir makyaj yapacağınızı bilmiyorsanız şimdi gelin yeşil gözlüler için makyaj yapmaktan bahsedelim.

Yeşil gözlüler makyaj yapmaya cildinize uygun bir fondöten uygulamasıyla başlamalısınız. Fondöten uygulaması yaptıktan sonra cildinizde aydınlatma yada gölgelendirme yapabilirsiniz. Gölgelendirme yapmak için cilt renginizden bir yada iki ton koyu fondötenle uygulama yapmalısınız. Şakaklarınıza alın saç diplerine, elmacık kemiklerinin altı kısmına, çene köşelerine gölgelendirme yapabilirsiniz. Aydınlatma yapmak için de cilt rengimizin bir iki ton açığı fondötenle uygulama yaparız. Alnımıza, burun üstümüze, çenemize ve gözaltlarına aydınlatma işlemi yaparız. Sabitlemek için ve mat görünüm oluşturmak için pudra uygulaması yaparız. Göz makyajına sıra gelir. Göz makyajında göz renginin büyük önemi vardır. Yeşil gözlüler pastel rengini kullanabilirler. Kahverengi, mavi, turuncu, kiremit rengi gibi renkler far uygulaması için doğru olacaktır. Kahverengi far uygulaması gözlerinizi daha buğulu gösterecektir. Eyeliner uygulamasında da keskin hatlar oluşturmamak gerekir. Eyeliner sürdükten sonra fırçayla dağıtma işlemi yapılmalıdır. Dağıtma işlemi gözlerinizi daha doğal bir görünüme kazandıracaktır ve buğulu bakışlar sağlanacaktır. Ruj rengi olarak da pembe ve kahverengi tonları seçebilirsiniz. Son olarak da allık uygulaması yapın.

Bir önceki yazımız olan Esmerler İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde esmerler için makyaj, makyaj ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.