Çilek İle Yapılan Cilt Maskesi Tarifi

Çilek İle Yapılan Cilt Maskesi Tarifi

Çileğin faydaları saymakla bitmez. Hem antioksidan özelliğiyle vücudumuzdan zararlı maddeleri vücudumuzdan atar. İçinde bulunan C vitamini nedeniyle bakım ve maske olarak kullanılır. Cildi çok iyi temizlediği için cilde parlaklık katar. Gözenekleri sıkıştırır ve açar temizler.  Ölü hücrelerinizi arındırır ve yeni hücrelerin yerleşmesi için ortam hazırlar. Böylece yıllara meydan okuyacak yeni ve taze, canlı bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca yaşadığımız çevrenin sürekli kirlenmesi cildimizde kanserojen etki yaratır ve zarar verir. Bu tarifle bundan ve yaşadığımız çevrenin kirinden tozundan arınmış bir cilde sahip oluruz. Cildiniz için çileğin kokusu da sizi ferahlatır. Pozitif bir enerji verir. Gelelim tarifimize: Beş altı tane çileği iyice yıkayın.

Eğer çileklerin organik olursa sonucu daha iyi olabilir. Bunun üstüne bir çorba kaşığı süt ve bir çorba kaşığı mısır unuyla karıştırın. Jöle kıvamına gelene kadar karıştırın. Maskenizin kokusunu içinize çekerek ve tüm pozitif enerjilerinizi doğaya göndererek masaj yapar gibi uygulayın. Etkisini iyice göstermesi için belli bir süre beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra bol su ile durulayınız. Bu maske ile kırışıklıklarınızın azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Böylece pürüzsüz düz bir cildiniz olur. En büyük sorunumuz olan sivilcelerimizi azaltmak ve yağ tabakasının kurumasına neden olur. İçinde bulunan gerginleştirici enzimden dolayı yüzünüzde gerginlik yaparak botoks etkisi yaratır. Maskenin bir sürü güzel yönünü söyledik ama şunu sakın ihmal etmeyin eğer çileğe alerjiniz varsa kullanmayın. Ters etki yaratabilir ve yüzünüzde kızarıklara neden olur.

Bir önceki yazımız olan Boyun Kırışıklıkları İçin Maske başlıklı makalemizde boyun kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları nasıl geçer ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.