Ameliyatsız Burun Küçültme Yolları

Ameliyatsız Burun Küçültme Yolları

Güzellik konusuyla beraberiz, son yılların popülaritesini koruyan durumu burun küçültme. Burnun biçimsiz şekli çoğu kişiyi rahatsız etmektedir ve bunun için bıçak altına yatmayı göze almaktadırlar. Burnunuzun şekli sizi rahatsız ediyorsa ama ameliyatta yaptırmak istemiyorsanız ameliyatsız burun küçültme yolları ile bu duruma çare bulabilirsiniz. Egzersizle, makyajla, diş macunu ile gibi birçok yolla burnunuza şekil verebilirsiniz. Şimdi bu burun küçültme yollarına göz atalım.

 

Doğal Yollarla Burun Küçültme Fikirleri

 

1.Diş Macunu Kullanarak

 

Ameliyatın çok pahalı olması ve risklerinin çok fazla olması bu duruma yeltenmeyi önleyici sebepler arasında bunun için çözüm diş macunu aşağıda malzemeleri, yapılışını ve videosunu sıraladık deneyin ve burnunuzun nasıl şekil aldığını görün.

 

Malzemeleri

-1 çay kaşığı kadar diş macunu

-1 çay kaşığı taze çekilmiş zencefil

-1 yemek kaşığı organik elma sirkesi

Adım Adım Yapılışı ve Uygulanışı

-Krem kıvamını alana kadar yukarıdaki malzemeleri karıştırın.

-Kıvam haline geldikten sonra karışımdan fırça yardımıyla bir miktar alıp burnunuzun ucuna sürün.

-30 dakika kadar bekleyin.

-30 dakika sonra soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın. Burnunuzu temizlemek için ayrıca elma sirkesi kullanabilirsiniz. Bundan sonra tekrar yüzünüzü yıkayın.

-Elde edilmesi gereken sonuca ulaşana kadar 10 gün boyunca her gün bu işlemi yapın. Kişiden kişiye süre uzayabilir, sonuçları görünce çok hoşunuza gidecek burun ameliyatı kadar olmasa da önemli sonuçlar elde edeceksiniz.

Not: Burun kısmınız da bir yanma hissederseniz zencefil miktarın azaltın. İşte size burun küçültücü krem için tasarlanmış videolu gösterim

 

Bu konudaki yorumlarınızı aşağıdaki kısımdan belirtmenizi istiyoruz en kısa zamanda cevaplanacaktır.

 

2.Makyajla Burun Küçültme

 

 

Geçici ama etkili doğal bir yöntemdir. Her gün makyaj yapıldığını düşünürsek çok da zor olmasa gerektir. Ünlülerin çoğu bu yöntemi ekran karşısında sürekli kullanmaktadır. Özellikle burnunda çok ufak sıkıntılar olanlarda çok güzel sonuçlar vermektedir. Yukarıdaki ve aşağıdaki gibi kalıcı bir yöntem değildir. Kalıcı yöntem için diğer önerileri denemeleri uygulamalısınız.

-İlk yapmamız gereken aydınlatıcıyı burnumuzun üst noktasından aşağıya doğru sürmek olacaktır. Bundan sonra uyguladığınız aydınlatıcıyı sadece problemli kısımda dağıtın.  Yan noktalara da taşırmamaya özen gösterin.

-İkinci adımda cilt tonunuzdan 3 kat daha koyu fondöteni, far fırçası yardımıyla az bir şey alarak burnun ucundan yukarıya doğru çekme yaparak güzelce sürün.

-Bir önceki adım olan ikinci adımda sürdüğümüz fondöteni bu kez fırça ile dağıtın. Hat çizgilerinin belli olmaması için bunu yapıyoruz belli etmemeye de özen gösterin.

-Son nokta ise aydınlatıcı ve fondötenin bulunduğu kısmı pudra süngeri yardımıyla üst noktasından geçerek daha iyi karışmasına yardımcı olun.

-İsterseniz yukarıda anlatılanları çok az miktar kullanarak burun ucuna da uygulayabilirsiniz.

 

 

3.Egzersizlerle Burun Küçültme

 

Yüz yapısına uyan bir burun görünümü istiyorsak ve sonuçların kalıcı olmasını arzu edersek bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapalım. Burun kıkırdaktan oluştuğu için bu harekeler son derece etkili olmaktadır ve kanıtlanmış onlarca sonuçta mevcuttur. Bir miktar sabır ile bu sonuçlara sizlerde ulaşacaksınız. Düzenli ve devamlılık çok önemli bunu unutmayın.

 

 

-Hareket 1 : Her iki elin  orta parmağı ile burnun üst noktasından kaş bölgesinin başlama kısmına kadar basınç yaparak güzel bir şekilde masaj yapmalısınız. Süre olarak da günde 2 kere beşer dakika yapılması idealdir.

-Hareket 2 : İkinci hareketimizde burun deliklerini kapatma üzerine olacak. Elimizin başparmağı ile ilk olarak sağ burun deliğini kapatıp sol burun deliğiyle nefes alıp verin. 6-7 saniye kadar bekledikten sonra aynı egzersizi sol burun deliği içinde uygulayın. Her iki burun deliği için günde 2 kere 5’er defa uygulamalısınız.

-Hareket 3 : İşaret ve orta parmağınızı fotoğraftaki gibi burnunuzun yan kısımlarına yerleştirin ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirip parmaklarınızı elmacık kemiğine doğru çekin. Bu hareketimizi 3 dakika boyunca sabah ve akşam uygulamanız gerekmektedir.

-Hareket 4 : İşaret ve baş parmağınızla burun derisini çok zorlamadan havaya doğru çekin. Bu egzersizi yaparken de çok hafif basınç uygulayın ve beş dakika boyunca günde 2 kere tekrarlayın.

-Hareket 5 : Başparmak ve işaret parmağınız ile burun bölgenizin üst tepe noktasına çekerek masaj yapın. Bu egzersizi 3-4 dakika kadar günde iki defa yapın.

Hareket 6 : Bu daha çok egzersiz olarak değerlendirilmemeli. Buz uygulaması yapmak şişlik kızarık gibi durumları ortadan kaldırır ve burnunuz için daha iyi sonuçlar vermesini sağlar.

 

Burun Küçültme Egzersizleri Sonuç Verir Mi?

 

Bu hareketlerin işe yaradığını somut sonuçlarla gördük. Bir estetik ameliyat gibi çok bariz direk anında sonuç vermiyor ama etkili sonuçlarda ortay çıkıyor. 18 yaşından küçüklerde etkili olmaz. Çok ileri ki yaşlarda da yüz yapısı oturduğu için çok olumlu sonuçlara alamayabilirsiniz. 18 ile 35 yaşlarındaki kişilerde ise gerçek anlamda iyi sonuçlar ortaya çıkıyor. Özellikle kan akışının etkilemesi şeklinde etki mekanizması var. Yorumlarınızı, sorularınızı bize aşağıdaki kısımdan belirtin, sizin düşünceleriniz bizim için önemli.

 

 

Bir önceki yazımız olan Hyaluronik Asit Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz başlıklı makalemizde Hyaluronik asidin vücuda faydası, Hyaluronik asit nedir? ne işe yarar? ve Hyaluronik asit ve yan etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. blank Gülperi dedi ki:

  Burun küçültmek için verdiğiniz malzemelerin ölçüsü nedir onu yazmamışsınız

 2. blank Helin dedi ki:

  Merhaba ben 15 yaşındayım yapmamda bir sakinca var mi ve cidden ise yariyor mu bu yaşlarda ergenlikte oldugum ve yaşım kuçük oldugu için ameliyat olamiyorum o yuzden burnumu küçültmek icin ne yapmalıyım lutfen Allah aşkına cevaplayın.

  1. blank jale dedi ki:

   Bende 15 yawindayim ben yapdim oldu ama sonra yine eski haline geldi.