Esmerler İçin Makyaj Önerileri

A+
A-
Esmerler İçin Makyaj Önerileri

Öncelikle esmer olmanın kişiye verdiği avantajı en iyi şekilde kullanmak bizim elimizde. Kimileri esmerleşmek yani bronz yanık bir tene sahip olmak için neler vermezler. . . Ama doğal bir esmer güzelliğin verdiği hazzı şekillendirmek en iyi şekilde yüz şeklimize göre yansıtmak bizim elimizde. Fondöten seçimiyle makyajımıza başlamalıyız bu seçimi yaparken ten rengimize en uygunu seçmeliyiz abartı bir şekilde açık koyu renklerden kesinlikle kaçınmalıyız. Kendi ten rengimize karar vermek için elimiz ve bileğimizden yardım alabiliriz çünkü tenimize en yakın yansıtan rengi seçmemize yardım eder. Seçtiğimiz fondötenin bir kaç ton açığını aydınlatıcı olarak biraz ışıltı için kullanmak en doğru şekildir. Bakışlar ve anlamlı bakışları ortaya çıkartmak için öncelikle gözaltı morluklarımızı çok beyaz yapmadan kapatıp doğallığı yakalamalıyız.

Gözümü de mutlaka göz yapımıza uygun şekilde eyeliner çekmemiz gerekir. Makyajımıza devam ederken göz için koyu kahve altın rengi bakır rengi füme gibi renkleri tercih etmeli daha sonra gölgelendirme için olabildiğince siyah ile gölgelendirmek bakışlara anlam Katılmak ve esmerliğin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Dudak rengine karar verme aşamasında pembe ve tonlarından yani açık renklerden kesinlikle kaçınmalısınız. Esmer tene yoğun koyu renk göz makyajının ardında açık pembe tenler çok soluk gösterip tüm çekiciliğe gölge düşürecektir. Kırmızı rujun çekiciliğinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz fakat gündüzleri mor ve kahve renklerine kullanabilirsiniz. En son allık içinde pembeden olabildiğince uzak durmamız gerekir, bunun yerine kahve ve şeftali tonlarını yumuşak bir allık fırçası ile uyguladıktan sonra makyajımızı kusursuz hale getirecektir.

Bir önceki yazımız olan Ergenlik Sivilceleri İçin Doğal Çözümler başlıklı makalemizde ergenlik sivilceleri, sivilce nasıl geçer ve sivilceler için çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.