Topuk Çatlakları İçin Mucize Formül

Topuk Çatlakları İçin Mucize Formül

 Topuk çatlakları bir çok kişinin ortak problemidir. Aslında görünmeyen ve görsellik olarak kişiyi etkilemeyen bu problem bizlere acı verir. Topuk çatlakları ile ayakta durmak sürekli ayakkabı içinde ayakların kalması çok sıkıntılı bir süreç olabilir. Her zaman ihtiyacımız olan ayaklarımıza gereken özeni göstererek bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

topuk çatlakları için çözüm

 Topuk Çatlaklarının Nedenleri

-Çorapsız sürekli gezmek.

-Ayaklara bakım yapmamak.

-Sürekli terlik ve sandalet ile gezmek.

-Genetik sebepler

-Ayak derisinin dayanıksız olması.

-Açıkta kalan topukların su ile temas etmesi.

-Çeşitli mikropların etkisi

Yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü biraz acı ve katlanılmaz sonuçlar doğurabilir. Topuk çatlamasındaki mantık buradaki ölü derilerdir. Bu ölü derileri gidererek ayağımızı yumuşak ve pamuk gibi yapabiliriz. Çatlaklar düzeldikten sonra dikkat edersek artık ayaklarımızda böyle bir sorun olmayacaktır. Bu sorunu tamamen halletmiş olacaksınız.

Evde Yapabileceğiniz Mucizevi Çatlak ilacı

Topuk çatlaklarına evde bulunan malzemelerle kolay bir şekilde halletmek mümkün. Teferruatlı ve pahalı ilaçlar yerine basit ve ucuz malzemelerle bunu yapabileceksiniz.

Topuk Çatlak İlacı Malzemeleri

topuk çatlakları için mucize formül

-Aspirin

-Limon

-Pamuk

Hazırlanışı

topuk çatlaklarının nedenleri

Güzel bir ayak topuğuna sahip olmak için ortalama 10 tane aspirini iyice ezip toz kıvamına getirip üstüne limonun suyunu ilave edip karışımı yapın. Ayağınızın topuk kısmına pamuk ile sürün sonra bu bölgeyi sarıp belirli bir süre bekletin. Fotoğrafta örneği de var. Karışımın en önemli noktası,koruyucu tabakaya yüzde yüz aspirin kullanılmaktadır. Aspirin gerçekten çok etkili olmaktadır.

-Geceleyin yatarken bu karışımı sürmek ve sabah kalktığınızda ayağınızı yıkamak çok daha iyi sonuç vermektedir. Böyle yapmanız önerilir.

-Bu mucizevi karışım fazla yağın ve pul pul dökülen ölü derinin hızlıca soyulmasını sağlayacaktır.

-Sonuçları görmek için en az 10 gün bu karışımı uygulamaya devam etmelisiniz. Süreklilik ve doğru bir şekilde uygulamak çok önemlidir.

Önceki yazımız olan Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları başlıklı yazımızı kesinlikle okuyun.

Bir önceki yazımız olan Su Faturanızı %30 Azaltan Garantili Fikirler başlıklı makalemizde faturaları azaltan tercihler, su faturam çok geliyor ve su faturası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.