Harika Kalçalara Sahip Olmak İçin Doğru Egzersiz Hareketleri

A+
A-
Harika Kalçalara Sahip Olmak İçin Doğru Egzersiz Hareketleri

  Son yılların en popüler konularından bir tanesi düzgün ve sıkı kalçalara sahip olmak. Daha önceki yıllarda kalçaların şekilli ve biçimli olması çok fazla önemsenmezdi. Gelişen ve değişen düşünce yapısında güzelliğin ölçüsü kalçalarla değerlendirilmeye  başlandı. Düzgün,şekilli ve sıkı bir kalça sizi her açıdan düzgün gösterecektir aksi durumda kötü görünmenize sebep olacaktır. Şunu bilmeniz gerek ki her egzersiz hareketi kalçaları hedef almaz. Bu egzersiz hareketleri hangisi bunları öğrenerek,bu hareketleri de doğru şekilde sürekli yaparak kalçalarımıza şekil vermiş olacağız. Bunlar için çok para verip spor salonlarına gitmenize de gerek yok. Evde bunları rahatlıkla yapacak ve gerçekten formda kalacaksınız. Tek gerekli olan birazcık azim. Harika kalçalara sahip olmak için doğru egzersiz hareketlerini aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlattık. Bu hareketler nelermiş bunlara bakalım.

İlginizi Çekecektir :  https://www.stylekadin.com/diyet/vucudu-sikilastiran-bitkiler.html

Şekilli ve Seksi Kalçalar İçin Egzersiz Hareketleri

Bacak Kaldırma Egzersiz Hareketi

1)harika kalçalara sahip olmak için doğru egzersiz hareketleri

Yüzüstü yere doğru uzanın. Hareketiniz kısıtlanmaması için yerin düzgün olması önemli. Kollarınız yerde çapraz şekilde olacak ve başınızda kollarınızın üstüne yaslamalısınız. Daha sonra bacaklarınızı olabildiğince gergin tutun ve bacağınızı yukarı kaldırıp indirirken parmak uçlarımızda gergin ve yere baksın. Bacak kaldırma hareketinin yaparken nefes alış verişi çok önemli yukarı kaldırırken bacağımızı nefes veriyoruz aşağı indirirken nefes alıyoruz. Bu hareket kalçalarınızı çalıştıracak egzersizdir. Bu hareketi 12 kere tekrarlayın.

Sırt Uzatma Egzersiz Kalça Hareketi

2) Biçimli kalçlar için egzersiz hareketleri

Sırtımızın üzerine yere uzanalım. Başımızı yerden yukarı doğru kaldırıp çenemizi dik bir konuma getirelim. Daha sonra sol bacağımız düz bir şekilde yere uzatarak,sağ bacağımız düz bir şekilde yere uzatarak,sağ bacağımızı diz noktasından kırıp iki elimizle tutalım. Nefes alıp verirken bu hareketi yapın,yaparken de sol poponuzu sıkın. Bu egzersizi yaparken karnınızda aşırı bir şekilde kasılacak. Bu kalça şekillendirme hareketini en az 12 kere tekrarlamanızı tavsiye ediyoruz. 12 kere yaptıktan sonra diğer bacakla devam edebilirsiniz aynı şekilde.

Rahatlama Kalça Egzersiz Hareketi

3) Sıkı kalçalar için doğru egzersiz hareketleri

Bu egzersiz hareketinin temel mantığı,kısalmış kaslara ve kas kramplarına kendimizi koruma,önleyici tedbir anlamı taşıyor. Sırtımızın üzerine yere uzanalım. Bacaklarımızı vücudumuzda arasında 90 derecelik dik bir açı olacak şekilde yukarıya kaldıralım. Ellerimizle yukarı doğru uzattığımız bacaklarımızın diz kısmından tutup olabildiğince göğüs kısmımıza kadar yakınlaştırmaya çalışın. Bu hareketi yaparken de nefesinizi tutup içimizden 15’e kadar saydıktan sonra nefesinizi verin.

Omurları Hızlı Açma Egzersiz Hareketi

4) seksi kalçalar için egzersiz hareketleri

Minder açıp yere düz bir şekilde uzanalım. Ayaklarımızı ise ne az ne çok omuz hizamızda açalım. Diz kısmından bacaklarımızı kırıp ve belinizin düzlüğünü koruyup boşluk olmamasına dikkat edin. Bunu yaparken de nefes alın ve omurlarınızın alt kısmını yerden yavaş yavaş kaldırın. Bu egzersiz hareketini yaparken karnınızın çok fazla kasıldığını ve poponuzun çok fazla sıklaştığına şahit olacaksınız.

Bu kalça şekillendirme egzersizlerine evde 3 ay devam etmelisiniz düzenli olarak. 3 ayın sonunda gerçekten sonuçları göreceksiniz. Üç aydan sonra bu şekli korumak için devam etmenizi tavsiye ederiz. Günde 20 dakika zaman ayırarak harika ve seksi poplara sahip olacaksınız. Ben denedim gözlerimle gördüm. Sizlerde sonuçları gördükten sevineceksiniz. Mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Yazın Kilo Verme Yöntemi : Karpuz Diyeti başlıklı makalemizde karpuz diyeti, karpuz ve diyet ve karpuz ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.