Su Faturanızı %30 Azaltan Garantili Fikirler

A+
A-
Su Faturanızı %30 Azaltan Garantili Fikirler

Gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak için su tasarrufu çok önemlidir. Dünyada artık enerjinin doğru kullanılması çok çok önemlidir. Su da önemli enerji ve ihtiyaç kaynağı olduğunu düşünürsek idareli kullanmamız önem arz ediyor. Evlerimizde kullandığımız suyun bir de maddi olarak devlete fatura olarak ödediğimiz kısmı var. Bayanlar olarak genellikle temizlik yapmayı çok severiz ve sürekli su ile işimiz olur ama ay sonunda su faturası gelince ağzımız açık kalabilir. Yüksek gelen su faturalarının birçok nedeni var. Bu nedenleri ortadan kaldırarak su faturamızı düşürmemiz mümkün. Su faturalarının cebinizi yakmasını istemiyorsanız size sunacağımız önerileri dikkate alın. Bu bağlamda su faturanız  %30 azalacak. Bu sunduğumuz fikirler denenmiş ve gerçekten yüzde otuz oranında su faturaları daha az gelmiştir. Sizlerde ekonomik olarak rahatlamak istiyorsanız garantili fikirlerimizi uygulayın. İşte o öneriler…

Su Tasarrufu Önerileri

1)sufaturanızı yüzde 30 azaltacak garantili fikirler

1) Evlerimizde en çok su  akıttığımız yerlerden birisi de tuvaletteki sifonlardır. Sifonunuzda daha az su kullanmak için sifonun içine sığabilecek büyüklükte plastik şişe yerleştirip haznesine daha az su dolmasını sağlayarak büyük su tasarrufu sağlayıp faturanız azalacak.

2) su faturasını azaltan yöntemler

2)Su faturanızı ay ay takip yaparak azaltabilirsiniz. Suyu ne kadar kullandığınızı tespit etmek için su ölçer taktırarak kontrolü sağlayabilirsiniz.

3) su faturasını azaltacak garantili yöntemler

3)Buharlaşma suyun uçmasını sağlar. Su uçunca da daha fazla su ihtiyacı ortaya çıkar. Evinizde çiçekleriniz var ise bunlar içinde su harcıyorsanız,çiçeklerinizi sabah ve akşam saatlerinde sulayınki su buharlaşıp uçmasın. Eğer böyle sularsanız çiçeklerinizi çok az sulayacaksınız ve su kullanımınız azalacak.

4) su faturanızı yüzde 30 azaltacak garantili fikirler

4)En sık yapılan hata. Basit ama önemli tasarruf sağlanacak bir nokta. Dişlerinizi fırçalarken aynaya bakarsanız bu sırada da musluk açık kalır. Lütfen diş fırçalarken musluğu kapatın. Bu size maddi olarak geri dönecektir.

5) su faturalarınızı yüzde 30 azaltacak garantili fikirler

5)Evlerimizdeki kettle’ı sürekli su ile doldurup kaynatıp boşa dökeriz bunu yapmayın. İhtiyacınızdan fazla su kaynatmayın. Bu size önemli tasarruf sağlayacaktır. Çünkü su ısıtıcı çok kullanılan alettir.

6) su tasarruf yöntemleri

6)Yaz günleri musluktan akan suyun soğumasını beklerken suyu boş yere akıtıyoruz bunu yaparken akan suyu bir şişeye doldurup bunu temizlik yaparken kullanabilirsiniz.

7) su faturası nasıl azaltılır

7)Çamaşır makinesini iyice dolmadan çalıştırmayın. Yarım dolan veya tek bir parça için çamaşır yıkamak aşırı su tüketmemize neden olacaktır.

8) su faturası böyle azaltılır

8)Yağmur suları sürekli boşa yere akar gider. Yağmur sularının akıttığı boruların alt kısmına büyük kovalar yerleştirip bu biriktirdiğiniz suları bahçenizi yıkamak için kullanırsanız ödeme bedeli bir hayli azalacaktır.

9) su faturasını azaltacak etkili yöntemler

9)Musluklarınız evde çok fazladır. Musluklarınızın uç kısımlarına yağmurlama sistemi aparatları takarak daha az su ile çok su hissi yaratabilirsiniz. Bu aparatlar ciddi anlamda su tasarrufu sağlayıp faturalarınızın azalmasında başrol oynayacaktır.

10) su faturalarınız önemli ölçüde azalıyor

10)Bahçenize fazla su istemeyen bitkiler dikerek su tüketimini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu sayede hem bahçeniz güzelleşecek hem de su faturanız azalacak.

11) su faturasını azaltma yöntemleri

11)Su saatinizi sonuna kadar açmayın. Su sayacınızın kısık olarak açın ki musluklardan çok fazla tanzikli su gelerek boşa yere akmasın.

Bir önceki yazımız olan Tarçınlı Süt ile Ayda 5 Kilo Zayıflayın! başlıklı makalemizde tarçın kilo verme, tarçın ve zayıflama ve tarçınlı süt hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.