Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri

Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri

Evimiz bizim için güvenlikli ve en huzurlu alandır. Günümüzün yarısından fazlasını evimizde geçiririz. Bu yüzden de evimizin güzel ve bakımlı olması çok önemdir. Bunu dilerseniz tablolar ve biblolarla yapabilir dilerseniz bitkiler ile yapabilirsiniz. Bitkiler hem evinize renk katacak hem de sizin vücudunuz için sağlıklı olacaktır. Evde bakılabilecek bitki çeşitleri sayesinde evinizde uzun ömürlü kalacaktır. Her bitkinin istediği ortam farklı olabilir. Bu yüzden herhangi bir bitki satın almadan önce nasıl bakıldığını, ne zaman açıldığını bilmeniz çok önemlidir. Bahçede büyüyen ve evde büyüyen bitkiler farklı olduğu için evde bakılabilecek bitki çeşitleri dikkat ederek almalısınız. Daha sonrasında sulama günlerine dikkat etmeli ve istediği kadar su vermelisiniz.

Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri

Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Nelerdir

Evde bakılabilecek bitki çeşitleri nelerdir bilirseniz eğer daha sağlıklı bir şekilde bitki büyütürsünüz. Çiçek bakmak kesinlikle disiplin ister. Eğer canlı ve güzel kokan bitkiler istiyorsanız çiçeklerinizi iyi tanımalısınız. Evin dekorasyonunu çiçeğe göre ayırmalısınız. Hangi çiçeğiniz güneş istiyorsa onu camın önüne hangisi karanlık istiyorsa onu camdan uzağa koymalısınız. Bu sayede çiçekleriniz daha uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca bazı çiçekleri her gün sulamak doğruyken bazıları ayda bir hatta 2 ayda bir sulama ister. Örneğin kaktüs çok sulandığı zaman yaşamaz. Sulama zamanlarını da bilirseniz eğer oldukça sağlıklı ve canlı bitkiler elde edebilirsiniz. Bu sayede eviniz oldukça güzel görünecektir.

Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri

Evde Bakılacak Çiçekler

Herhangi birine misafire gittiğinizde evde kesinlikle göreceğiniz bir çiçektir kurdele çiçeği. Çünkü bakımı oldukça kolaydır. Susuzluğa karşı oldukça dayanıklı olması ve her türlü ışığa karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sayede neredeyse her evde kurdele çiçeğini görebiliriz. Yazın haftada 2 kere kışın ise haftada 1 sulamanız yeterli olacaktır. Bakımı kolay olan bir diğer bitki ise paşa kılıcıdır. Paşa kılıcının solması neredeyse imkansızdır. Hem susuzluğa karşı çok dayanıklı hem de karanlığı daha çok tercih eder. Eğer eviniz giriş katındaysa ya da bodrum katındaysa rahatlıkla bakabileceğiniz bir bitkidir. Kaktüs ise evde tercih edebileceğiniz en kolay bitkidir. Ayda bir sulamanız kaktüs için yeterli olacaktır. Ayrıca evinizdeki radyasyonu emmesi sizin için büyük bir avantaj.

Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri

 

Bir önceki yazımız olan Ahşap Tezgâh Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.