Makrome Nasıl Yapılır

Makrome Nasıl Yapılır

Eğer evinizin dekorasyonuna düşkünseniz makromeyi çok kere duymuş ve araştırmışsınızdır. Uzun dönemdir var olan makromeler özellikle el işlerine yatkın olan hanımların dekorasyonda bir numaralı tercihi oluyor. Özellikle de son yıllarda evini yeni dekore edenler makrome nasıl yapılır diye araştırmaya başlamıştır. Makromeler oldukça basit ve kolay yapımı vardır. Eğer yapmak değil de satın almak isterseniz bin bir çeşit mağazada uygun fiyatlı bulabilirsiniz. Birbirinden çeşitli ve renkli makromeler sayenizde odanız canlanacak ve odanıza soft bir dokunuş katacaktır. Eğer evinize düşkünseniz ve evinize küçük dokunuşlar yapmayı seviyorsanız makrome nasıl yapılır bilmelisiniz. Özellikle de desenli ve renkli sayıda yaparak odalarınızda farklı farklı kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu makromeleri yapıp satarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Makrome Nasıl Yapılır

Basit Makrome Nasıl Yapılır

Makrome genellikle düğümle tekniği ile kullanılarak üretilen tekstil şeklidir. Duvarlarınıza asarak hem odanızı hem de duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Çeşitli iplerle yapacağınız geometrik şekiller ile evlerinizi süslemek oldukça basittir. Eğer evinize güzel bir dokunuş sağlamak istiyorsanız basit makrome nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir bilmeniz gerekmektedir. Genellikle makrome malzemeleri pamuk sicim, keten, kenevir, jüt, deri veya iplikten yapılmış kordonlardır. Eğer çocuk odası gibi odalara yapacaksınız daha süslemek isteyebilirsiniz. Bu süsleme için aralara küçük simli boncuklar kullanabilirsiniz. Bu simli boncuklar makromelerinize hem renk hem de desen sağlayacaktır. Bu boncukları dilerseniz makromenin içerisinde dilerseniz de askılı iplerinde kullanabilirsiniz. Eminim zarif bir dokunuş sağlayacaktır.

Makrome Nasıl Yapılır

Makrome Dekorasyonu

Makromeler evinize ve odanıza çok yakışacağı gibi küçük aksesuarlarda da kullanabilirsiniz. Küçük bir makrome yaparsanız eğer anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Eğer evinizde yapacaksanız o halde makrome dekorasyonu çok önemlidir. Her odaya ve eve yakışacağı gibi her çeşit odalara da yakışır. Yani siz soft bir evde dekore ettiyseniz yakışır, modern bir evde dekore ettiyseniz yakışacaktır. Özellikle istediğiniz şekilde desen vermeniz makromenizi kişileştirmenizi sağlayacaktır. Bu sayede odanıza ve evinize çok güzel yakışacaktır. Ayrıca çeşitli renklerde yapmanızda makromelerin odanızda daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Böylece evinize ve odanıza yapacağınız bu küçük dokunuş sizi mutlu edecektir.

Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır Makrome Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Şal Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.