Vazelinin Farkında Olmadığımız Kullanım Alanları ve Faydaları

A+
A-
Vazelinin Farkında Olmadığımız Kullanım Alanları ve Faydaları

Vazelin harika bir maddedir.Gün geçtikçe farklı farklı faydaları ortaya çıkmaktadır.İlk başta herkes tarafından ön yargıyla yaklaşılan vazelin kullanıldığında ve fayda görüldüğünde insanların kafasındaki yanlış algı değişmektedir.Bizlerde sizler için ne kadar faydası var ise araştırarak bilgilerimizi paylaşıyoruz.Vazelinin gerek güzellik gerekse temizlik alanlarında hayat kurtarıcı etkilere sahiptir.Vazelinin bu etkilerini daha önce bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyor ve ayrıntıları paylaşıyoruz.

   İşte Vazelin Kullanmak İçin 20 Sebep

1)Harika ve mükemmel dudak istiyorsanız haftada 3-4 kere vazelin sürün dudaklarınıza.Kadınlar için dudak çok önemlidir.Dudak demek çekicilik demektir.
1. başlık
2)Güneşte yandığınız zaman bazı yanmayan bölgelerinize sürdüğünüzde renk farkı kapanacaktır.Özellikle dizlerinizin arkasına bileklerinize sürüp renk farkını kapatabilirsiniz.
2. başlık
3)Her bayan kaşlarına şekil vermek ve kaşlarını düzeltmek ister.Kaş düzeltmek  ve aldırmak acılı bir iştir.Acı hissetmemek için vazelini kaşlarınıza sürüp yumuşatıp acısız bir şekilde kaşlarınızı alabilir şekil verebilirsiniz.
3. başlığımız
4)Bayanları diğer bir çekici uzun kirpiklerdir. Uzun kirpikler çok hoş bir görünüm sağlar.Vazelin kirpiklerimizin kolay uzamasını sağlar.Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelini sürüp öyle uyuyun.1-2 ayda içinde etkisini göreceksiniz.
4. başlığımız
5)Kuru bir cilde sahipseniz ve bu durumdan rahatsız iseniz vazelin imdadınıza yetişecektir.Cildinizi nemlendirerek yumuşatacak ve parlak bir görünüm sağlayacaktır.
5. başlığımız
6)Günlük hayatta en çok yaptığımız iş saçlarımızı boyamak.Bayanlar sık sık saçlarını boyar.Saçlarımızı boyarken alnımıza ve yüzümüze boya akar boyanın iz bırakmaması için alnınıza ve saçlarınızın ciltle birleştiği noktalara vazelin sürün.
6. başlık
7)Eğer dirsekleriniz kurumuş ve nemsizlikle çatlamış kötü olmuşsa hemen vazelin sürün farkı görün.
7. başlık
8)Parfümü her gün vücudumuza sıkarız. Parfümümüzün de kalıcılığından şikayet ederiz. Parfümüzün kalıcı olmasını istiyorsak, parfüm sıktığımız bölgelere vazelin sürün parfümüzün daha kalıcı olacaktır.
8. başlık
9)Cildimize muhteşem etkisi olan vazelin,bağımlılık yapacaktır.Vazelinin cilt gözeneklerini tıkayarak sivilce oluşturduğu yanlıştır.Vazelinin yüzünüze,boynunuza,kollarınıza sürerek yumuşak bir cildin kapılarını açabilirsiniz.
9. başlık
10)Bazen rujunuz dişinize bulaşabilir.Dişimize bulaşan ruju yok etmek için vazelin sürün kaybolacaktır.
10. başlık
11)Eğer geceden kalan makyajla uyduysanız,vazelin geceden kalan makyajı çabucak çıkaracaktır.
11. başlık
12)Makyaj yapmadan önce göz altınıza,yanaklarınıza hafif bir şekilde sürdüğünüzde makyajınızın daha parlak,canlı ve taze görünmesini sağlarsınız.
12. başlık
13)Aksesuarlarınızın sizin için çok değerlidir.Aksesuarlarınız da vazelinin etkisini görebilirsiniz.Örneğin ayakkabılarınıza bir miktar sürüp değişimi görün.
13. başlık
14)Saçlarınızın uçlarında kırıklar var ise saçlarınızdaki kırıkları gidermek istiyorsanız saçlarınızın uçlarına vazelin sürün.Kırıklar kısa bir süre sonra azalıp bitecektir.
14. başlık
15)Bayanlar da çok sık olan bir durum eğer kıyafetlerinize makyaj izi bulaşmışsa bu çamaşır makinasında  çıkmayabilir.Bunu çıkarmak için yıkamadan önce iz olan bölgeye vazelin sürün.
15. başlık
16)Bayanlar tırnaklarına oje sürme işlemini çok sık yapar.Oje kapağı da her seferinde zor açılabilir bir daha ki sefere daha kolay açmak için kapağın altına vazelin sürün.
16. başlık
17)Vazelin demek peeling demektir.Kimyasal maddeler yerine peelinginizi vazelinle yapın.Deniz tuzuyla vazelini karıştırıp banyodan sonra vücudunuza uygulayın.Belirli bir süre sonra farkı göreceksiniz.
17. başlık
18)Takma kirpikleriniz varsa bunları çok zor çıkarıyorsanız çare vazelin, az miktarda sürüp rahat çıkarabilirsiniz.
18. başlık
19)Kulak memesi deldirme işlemi çok zor ve acılıdır.Kulağınızı deldirmeden önce vazelinle o bölge yumuşatılıp acısız ve kolay kulak deldirme işlemi olacaktır.
20. başlık
20)Tıraş ettikten sonra cildimizi sakinleşir ve yumuşaktır.
19. başlık

Bir önceki yazımız olan Gül Suyunun Bilmediğiniz Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, gerçek gül suyu ve gül suyu faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Nilüfer Tolga Üçbudak dedi ki:

    Vazelini dudaklarımda çok kullanırım ve kirpiklerimde oğlumun alerjisi olduğu için burun kenarlarına sürüp polenden kirumaya çalışıyorum

  2. blank Dilek dedi ki:

    Dilek selçuk/izmir.
    ayrıca hamilelikte çatlak onleme içinde kullanılır.