Gece Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gece Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gece makyajı nasıl yapılır sorusunun yanında asıl olan gece makyajının nasıl yapılması gerektiğidir. Çünkü gece makyajı hem özeldir hem de sıradan veya gündelik değildir. Bu nedenle özenli yapılmalı ve biraz iddialı olmalıdır.

gece makyajı modelleri (1)

*Gece makyajında gözler çok önemlidir. Bu yüzden her gece makyajında takma kirpik kullanılması gerekmez ama mutlaka eyeliner sürülmesi gerekir. Eyeliner gözlerimize derin anlamlar katarken şekil itibari ile de gözlerimizi çok değiştirir.

*Göz makyajınızı ışıltılı yapacaksanız bile mutlaka dumanlı göz makyajı yapmaya özen gösterin.

*Belirgin ve iddialı kirpikler olmalıdır. Eğer bir kaç kat sürdüğünüz maskaranız yeterli değilse takma kirpikte kullanabilirsiniz.

*Hiçbir makyaj yoktur ki fondöten istemesin. Hele ki biz gece makyajı yapıyorsak. Dikkat edilmesi gereken şey bunun bir gündüz makyajı olmadığı ve bulunacağımız ortamdaki ışığın yüzümüze hangi açıyla geleceğini bilemediğimiz için kusurlarımızı nasıl örtmemiz gerektiğidir.

* Makyajı sabitlemek için cilt tonunuz ile uyumlu bir pudra kullanın ve bunu nazik ve kibar hareketler ile pudra fırçasının da yardımını alarak yüzünüze az miktarda uygulayın.

gece makyajı modelleri (2) gece makyajı modelleri (14) gece makyajı modelleri (13) gece makyajı modelleri (12) gece makyajı modelleri (11) gece makyajı modelleri (10) gece makyajı modelleri (9) gece makyajı modelleri (8) gece makyajı modelleri (7) gece makyajı modelleri (6) gece makyajı modelleri (5) gece makyajı modelleri (4) gece makyajı modelleri (3)

Bir önceki yazımız olan Bahar İçin 5 Göz Makyajı Tekniği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.