Esmerler için makyaj

A+
A-
Esmerler için makyaj

Esmer bayanlarımız makyaj yaparken özellikle açık renklerden uzak durmaya dikkat etmelidirler. Nedeni ise bu tür renklerin cilt üzerinde fazlasıyla parlayıp kötü bir görüntü yaratması ve çevrenizde ki insanlar karşısında prestijinizin düşmesine neden olacaktır. Peki, ama hangi renkleri kullanacağız diye sorarsanız kızıl ve bakır tonları önerimizdir. Bu tür renkler ten renginize uyum gösterir.

esmer-makyaj

Sizin için iki tane fondöten önerimiz var. İlk olarak ten renginiz ile uyumlu fondöten kullanmanız diğeri ise iki ton açık fondöten kullanmanız. Bunun sebebi yüzünüzün bazı yerlerini aydınlatmanız gerekir bunu ancak bununla sağlayabilirsiniz

 

Rujunuzu seçerken mutlaka kahve tonlarında bir renk kullanın, pembe ve açık renk rujları kullanmamaya özen gösterin bu sizin uyumsuz bir makyaj yapmanıza neden olacaktır.

 

Allık seçiminizi yaparken yine kahve tonları, kızıl ve kiremit tonlarını kullanmaya özen gösterin.

makyaj

Göz farlarınızda zeytin yeşili, kahve tonları ve siyah kullanabilirsiniz bu şekilde bir kombin yakalayabilirsiniz çevrenize ve kendinize daha güzel görünebilirsiz.

 

Sizin için son önerimiz ise mutlaka kaliteli makyaj malzemelerini kullanmanızdır aksi takdirde yüzünüz hasar alabilir ve önemli sağlık sorunlarına yol açabilir.  esmermakyaji

Bir önceki yazımız olan Yağlı ciltlere nasıl makyajlar yapılmalıdır! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.