İş Görüşmesi Makyajı için 7 Müthiş İpuçu

A+
A-
İş Görüşmesi Makyajı için 7 Müthiş İpuçu

Bir İş Görüşmesi makyajı için 7 İpuçu !

Bu bir iş görüşmesi fark yaratabilir olmanız için bazı makyaj ipuçlarını bilmelisniz ilk izlenimlerde her şey olabilir. Eğer daha dikkatli olmak ve olumlu izlenimler bırakmak istiyorsanız , makyaj, bayanlar çok sade olmalıdır. Evet, bir iş görüşmesi için makyaj yapılmalı , ama bir iş görüşmesine gittiğimizi unutmadan sade naturel bir makyaj yapmalıyız. Eğer makyaj sektöründe iş başvurusu yapıyorsanız, bu daha belirgin bir görünüm olabilir, ama yüzünü düz tonları seçmek daha rahatlatıcıdır, evde canlı tonları bıraktığınızdan emin olun!. Bir iş görüşmesine, size potansiyel işveren sizin değil, sizin makyajınıza odaklanırsa kötü olur, unutmayın. Bir iş görüşmesi için bu makyaj ipuçlarını takip edin ve aynı zamanda, oldukça şık ve güzel olacağız.

1. Yumuşak tonları kullanmak

is gorusmesi icin makyaj teknikleri

Bir iş görüşmesi için en iyi makyaj ipuçları biri yüzünüzde daha yumuşak tonları kullanmaktır.  griler, siyahlar, mor, gibi dramatik ton sıcaklar, hafif pembe ve yumuşak kahverengi gibi yumuşak renkler göz farı kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha doğal görünmek için, allık ve rujuda daha yumuşak tonları kullandığınızdan emin olun.

2-Az kullan

is gorusmesi icin makyaj

Ben bir iş görüşmesine giderken akılda daha iyi kalmak için ve doğal görümek için  az makyaj kullanılması gerektiğini iş görüşmesi kurslarından öğrenmiştim.. Ben hep gözümün alt kısmını yağsız sadece biraz fondöten kullanarak, daha az göz kalemi kullanıyorum. Bu gözlerinizin daha doğal ve daha az dramatik görünmesine yardımcı olur. Son olarak,yanakları abartmak yok az allık kullanın, sadece onlara renkli bir dokunuş verir.

3. Bronzlaştırıcı kullanmayın

is gorusmesi makyaji nasil olmali

Ben her zaman evde bronzlaştırıcınzı bırakarak bir iş görüşmesi makyajı yapmanızı öneririm. Bronzlaştırıcı gayet iyi ve  gerçekten dramatik bir görünüm yaratır, ama yüzünüzde iş görüşmesine için böle bir açıklama yapmamalısınız. Siz cildinize yumuşak, neredeyse porselen görünüm oluşturacak gölzrlde ve dudaklarda az bir renk kullanın. Çok az fondöten ve biraz allık kullanın.

4. Yumuşak Dudaklar daha idealdir

is gorusmesi icin makyaj nasil yapilmali

Her zaman iş görüşmeleri oluyor bayanlar anlatmak istediğimiz başka bir ipuçuda daha yumuşak bir dudak rengi kullanılmalıdır. Eğer bir sevdiğiniz kırmızı veya canlı mercan varsa, iş görüşmesi yerine arkadaşlarınızla dışarı hafta sonu veya bir gece için kullanmak en iyisidir. Şeftali, leylak rengi, ya da daha yumuşak pembe gibi yumuşak bir gölge yapın. Eğer kırmızı tonlar isterseniz, bunun yerine canlı renkler yerine , cesur olanlar, gül veya ten rengi gibi,  ince bir renk ile gitmelisiniz. Hatta daha az ruj bırakmak ve kendi dudaklarınızın doğal rengini geliştirmek için nötr bir renk kullanın.

is gorusmesi makyaj modelleri

Eğer gerçekten sitresli kişi iseniz, bir iş görüşmesinden önce çok terleyebilirsiniz, ancak makyajınızın terleme ile akmayacağında emin olmalısınız! Yağlı ya da parlak görünümlü yüzünü güzel tutmak için, ter ile  mücadele için doğru temel ve tozları kullandığınızdan emin olamlısınız.Gerçekten oldukça iyi terlemeyea yardımcı BB kremler ve tozlardan satın alın.

Bir önceki yazımız olan Gece Makyajı Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde gece makyajı ve makyaj modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.