Cildimizin En Tehlikeli 7 Düşmanı

Cildimizin En Tehlikeli 7 Düşmanı

1.Yağ

Vücudumuz için gerekli önemli besinlerden bir tanesidir. Yağ tüketmeden hayatımızı devam ettirmemiz doğru değildir. Vücudumuz diğer besinler gibi yağa da ihtiyacı vardır. Burada dikkat etmemiz gereken nokta kötü ve sağlıksız yağlardan uzak durmaktır. Cilt sağlığımız için kaliteli ve sağlıklı yağ tüketmek çok önemli . Eğer gerçekten kaliteli ve sağlıklı yağlar kullanırsak cildimiz daha canlı ve ışıl ışıl olacaktır. Ayrıca yağı çok miktarda kullanmamız gerek. Belirli oranın üzerine çıkmamalıyız. Eğer bunları yaparsak cildimiz yaşlanmadan her zaman diri kalacaktır. Yenmesini önerdiğimiz yağlar zeytinyağı,balık yağı ve doğal yağlardır.

Bu konu ile alakalı Cilt Temizliği İçin Altın Değerindeki Önerilerimiz  başlıklı yazımızda okumanız çok önemli!

1)Cildimizin En TEHLİKELİ 8 DÜŞMANI

2.Kafein

Zararlı bir kimyasal maddedir. Kafein,cildin susuz kalmasına sebep olur. Ayrıca kafein  vücudumuza stres hormonu salgılar. Hal böyle olunca da cildimiz çok erken yaşta yaşlanır. Ayrıca sivilce,leke,mat görünüm gibi bir çok cilt hastalığına sebep olur. Kafeini tüketin ama çok az oranda. Kola,enerji içeceği,kahve gibi içecekler de yüksek miktarlarda kafein vardır bu ürünleri çok az miktarda tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Aldığınız besinlerin içindekiler kısmına bakın kafein varsa tercih etmeyin. Yediklerimiz cildimizin en tehlikeli düşmanı olabilir.

2) Cildimizin en tehlikeli 8 düşmanı

3.Şeker

Cildimizin 8 düşmanından birisi de şeker. Günlük hayatta en çok tükettiğimiz besinlerden bir tanesidir. Şekere karşı daha dikkatli olmalıyız. çünkü hayatımızın her anını şeker çevrelemiş durumda. Öncelikli olarak kaliteli şekerler tüketmeliyiz. Belki şekeri tamamen hayatımızdan çıkaralım demek çok yanlış bir ifade olabilir bunun yerine şekeri hayatımızın her anında azaltalım. Ciltteki renk değişikliğinin,lekelerin,kızarıklıkların baş düşmanı şekerdir. Ayrıca şeker,cildimizin gevşek bir görünüme sahip olmasına neden olur. Sıkı bir cilt için şekeri azaltın.

3)Cildimizin En tehlikeli düşmanı şeker

4.Sigara

Bu zararlı içecek cildimizi oksijensiz bırakarak incelmesine sebep olur. Ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların müsebbibi sigaradır. Sigarayı kullanmayacağız,yukarıda besinleri azaltalım dedik sigara için bunu demiyoruz. Sigarayı direk bırakmamız lazım. Hem sağlığımıza,hem de cildimize karşı çok tehlikeli bir düşmandır. Kan dolaşımını yavaşlatarakta cildimizin sarımtrak hastalıklı bir renk almasına sebep olur. Sigarasız bir hayat sağlıklı bir cilt anlamına gelir.

4) sigara

5.Güneş

Güneş,kemiklerimize ve diğer organlarımıza yararlıdır ancak belirli bir miktarı. Ozon tabakasının delinmeye başlamasıyla güneşin zararlı etkileri arttı. Hal böyle olunca da mümkün mertebe güneşten korunmalıyız. Güneşin UV ışınları zararlı ve bu ışınlar vücuttaki C vitaminini azaltır. Vücutta hücre üretimini ve yenilenmesini yavaşlatır. Yenilenemeyen bir ciltte de bir çok cilt sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu cilt sorunlarını yaşamamak için yazın şapka,gözlük ve güneş kremi kullanalım. Hatta hücre yenileyici cilt kremlerini kullanmakta çok faydalı olacaktır.

5) Cildimizin Düşmanları

6.Stres

Aşırı stresi hayat cildi çok çabuk yaşlandırarak insanı bitirir. İnsan vücudu stres durumundan kortizol hormonu salgılar. Kortizol hormonuna,erken yaşlanma hormonu denmektedir. Yapmamız gereken ise stresli  ortam ve kişilerden olduğunca uzak durmalı stresi atacak aktiviteler yapmalı. Sporda iyi bir stres atıcı uğraştır. Sosyal ortamlarda girerek de eğlenceli vakitlerle stresten uzak kalabilirsiniz. Bu şekilde harika bir cilde sahip olabilirsiniz.

6) Cildimizin düşmanı stres

7.Alkol

Düzenli olarak alkol kullanan insanların cilt yapısı çok hızlı bir şekilde yıpranır. Alkolün için de zararlı maddeler cilt üzerinde çok zararlı etkilerle cildin çökmesine ve elastiki yapısının kaybetmesine sebep olur. Ayrıca alkol göz altlarında morluklar oluşturur ve cilde daha önce rastlanılmamış cilt hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Alkolü kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

7) alkol Cilt düşmanı

  Yukarıda saydığımız cilde zararlı 7 maddeyi hayatınızdan uzaklaştırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu maddelerin zararlı etkilerine uğramayan ciltler daha genç,canlı,parlak olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmayla bu kanıtlanmıştır. Güzel bir cildiniz olması dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Muz Kabuğu İle Artık Dişleriniz İnci Gibi Bembeyaz! başlıklı makalemizde diş beyazlatma, doğal diş beyazlatma ve muz ile diş beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.