Dudak Dolgusu ile Hayalinizdeki Dudaklar Artık Hayal Değil

Dudak Dolgusu ile Hayalinizdeki Dudaklar Artık Hayal Değil

Sağlık sektörünün öne çıkan dalı olan estetik, her geçen gün farklı yöntemler ile insanların hayatına dahil olmaya devam ediyor. Dudak dolgusu ise geçtiğimiz seneler içerisinde bu dalda en çok tercih edilen ve araştırılan işlemlerin başında yer alıyor.

Dudak Dolgusu Nedir, Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Genel anlamı ile inceleyecek olursak dudak dolgusu, dolgu maddelerinin dudaklara enjekte edilmesi ile dudaklarda kalınlaşmanın sağlanmasına ve hacimli dudaklara sahip olunmasına yardımcı oluyor. Kalıcı olmayan bir uygulama için tercih edilen dolgu maddesi ise hyalüronik asit. Vücutta doğal olarak bulunan ve cilt hücrelerinin suyu tutma oranlarına yardımcı olarak başarılı bir nemlendirici olan hyalüronik asit, bu yapısı ile dolgu işleminin tercih edileni olmayı başarıyor. Dolgunun kalıcılığı ise 6 ay ile 12 ay arasında değişkenlik gösterebiliyor. Dolgu işleminin niteliğine göre ise bazı durumlarda bu 18 aya kadar uzayabiliyor.

Dudak Dolgusu Kimlere Hitap Ediyor?

Dudak dolgusu, uygulaması ve verdiği sonuçlar itibariyle özellikle dudaklarının inceliğinden ve orantısızlığından şikayetçi olanlar ile dudaklarını yeniden şekillendirmek isteyenlerin en sık başvurduğu uygulamalardan bir tanesi. Ayrıca zaman içerisinde dudak kenarının sarkması gibi çeşitli problemler yaşayanlar da bu işlemi tercih ediyor. Dolgu, kozmetik ürünler ile saatlik ve geçici çözümlerden uzaklaşmak isteyen insanlara, uzun süreli ve etkili bir çözüm sunuyor. Üstelik bu işlem sadece kadınlara değil erkeklere de hitap ediyor. Her iki cinsiyette de dudakları ile ilgili memnuniyetsizlik yaşayan insanlar, dudak dolgusu uygulaması ile hep istedikleri dolgun ve hacimli dudaklara kısa sürede sahip olabiliyorlar. Pratik uygulaması ile dudak dolgusu, bu işlemi gerçekleştirmeyi düşünenlerin uzun tereddütler yaşamamalarına ve kolay kararlar almalarına da yardımcı oluyor.

dudak dolgusu1

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu çeşitleri de işlemi gerçekleştirmek isteyen bireyin ihtiyaç, dudak yapısı ve isteklerine göre şekillenebiliyor. Klasik ve dudak doğallığını bozmayan seçeneklerin yanında dolgunluk derecesine göre çeşitler de bulunuyor. Bu sebeple dolgu işlemi oldukça kişisel ve bu sürecin her aşamasında doktorunuzla birlikte karar almanız gerekiyor.

Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu, acısız bir işlemdir. Acıyı en aza indirmek için ise işlemden yaklaşık yarım saat öncesinde bölgeye anestezik bir krem uygulanır. Çok ince bir iğne yardımıyla gerçekleştirilen dolgu uygulaması da yaklaşık yarım saatlik bir süre zarfında tamamlanır. Eğer dudaklarınız çok inceyse ya da uygulanacak enjeksiyon miktarı fazla ise bu işlem iki ya da üç seansa bölünebilir. Uygulama sonrasında hemen gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu esnada en az 2 saatlik bir süre zarfında bir şey yememeniz, ruj gibi kozmetik ürünlerden kaçınmanız istenir.

Dudak dolgusu sonrası görülen etkiler, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dudak çevresinde morluklar ya da şişkinlikler görülürse bunlar sizleri endişelendirmesin. Bu aşamada buz uygulaması ya da doktorunuzun önerdiği kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu etkiler kısa bir zaman içerisinde kaybolacak ve sağlıklı görünen dudaklara sahip olacaksınız. Hyalüronik asit ile yapılan dudak dolgusu işlemlerinde, bu madde zaman içerisinde emilerek vücuda karışacağı için bu uygulamayı tekrar ettirmelisiniz.

Hacimli ve Dolgun Dudaklara Kavuşun

İlerleyen teknoloji ve hizmetlere erişilebilirlik de dudak dolgusu yaptırmayı düşünen müşteriler için erişim kolaylığı sağlıyor. Tüm bunlara bağlı olarak dudak dolgusu fiyatları değişmektedir. Kusursuz dudaklara kavuşabilmeniz için ödeyeceğiniz miktar da kullanılan malzeme, uygulama tekniği ve enjeksiyon miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. İşlem öncesinde ve sonrasında yaşanabilecek riskleri en aza indirmek için alanında uzman estetik veya plastik cerrahlar ile operasyonun gerçekleştirilmesi önemli. Hayalinizdeki dolgun ve şekilli dudaklara, alanında uzman bir doktor önderliğinde kavuşmak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu’dan randevunuzu alabilirsiniz.

dudak dolgusu1

Bir önceki yazımız olan Cilt Sıkılaştırıcı Tonik başlıklı makalemizde Cilt Sıkılaştırıcı Tonik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.