Lazer Epilasyon Yapılmalı mı?- Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Lazer Epilasyon Yapılmalı mı?- Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Lazer epilasyon teknolojinin bir hayli gelişim göstermesiyle bizlere sunulan imkanlar arasında yer almaktadır. Hemen hemen her bayanın büyük bir stres duyduğu istenmeyen tüyler, özellikle yaz aylarında kabus oluyor. Bu yüzden güzellik salonlarında ve çeşitli işletmelerde Lazer Epilasyon hizmeti verilmektedir. İşletmenin isim popülerliğine göre fiyatlandırmalar olsa da ortalama 1500 ile 3000 TL arasında bir fiyatlandırmanın çıktığını söylemek isteriz. Lazer epilasyon yorumları, lazer epilasyon yaptırmalı mıyım, lazer epilasyon zararları gibi başlıklara değinmeden önce, bu uygulamanın ne zaman yaptırılacağını ve yaptırdıktan sonra nelerin olacağını sizlere aktarmak istiyoruz.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yaptırılmalı?

Lazer epilasyon için en uygun zaman olarak birçok uzman, Ocak ve Şubat aylarını yani Sonbahar’ın bitişini önermektedir. Çünkü yazın havada olan yakıcı güneş, uygulanan cilt bölgesini tahriş etmekte ve zarar vermektedir. Ayrıca epilasyon işlemi 10 seans civarında olmasından ve uzun süreli gerçekleşmesinden dolayı da, kış aylarında tercih edilmektedir. Bu yüzden bayanlar kış aylarında güzellik salonlarına giderek işlemi uygulamakta ve yaz ayına hazır bir şekilde girmektedir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce gideceğiniz yeri iyi seçmenizi ve bilgi almanızı öneriyoruz. Örneğin bazı dermatoloji uzmanlarını ve doktorlarını seçmeniz, sizlerin sağlığı açısından da iyi olacaktır. Epilasyon uygulaması aynı zamanda cildi açık ve tüyleri koyu renkte olanlar için kesin sonuçlar vermektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi-Sonrası

İlk bakıldığı zaman lazer epilasyon yönteminin tıraş veya ağda yöntemlerine göre daha masraflı ve biraz daha ağrılı geçebileceğini söylemek isteriz. Ama kesin olarak sonuç aldığınız zaman, ileriye dönük bir şekilde çok tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Ayrıca lazer epilasyon yönteminin uzun süreli olmasını istiyorsanız da, en az 10 seansa gitmenizi öneriyoruz. 1-2 seansa gittikten sonra sonuç alamıyorum demeyin ve 10 seansa kadar gidin. Unutmayın ki bu işlem, uzun vadede büyük etkiler gösterecektir. Buna ek olarak antibiyotik kullanımını azaltmalı ve işlemi uygulatmadan önce tüylerinizi traş makinesi yardımıyla almalısınız. Epilasyon cihazları fazla canınızı acıtmamakla beraber, ufak bir yanma hissi verebilir.

Bir önceki yazımız olan Muz Kabuğunun Cilt Üzerindeki Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.