Muz Kabuğu İle Artık Dişleriniz İnci Gibi Bembeyaz!

Muz Kabuğu İle Artık Dişleriniz İnci Gibi Bembeyaz!

Muz Kabuğu Nasıl Dişleri Bembeyaz Eder?

Dişlerimiz doğduğumuzda pırıl pırıl bembeyazdılar.Bu beyazlığı korumakta kolay değildir.Zamanla dişlerimiz sararıyor dişlerimizin sararmasına sebep olan bir çok sebep vardır.Bu sebepleri ortadan kaldırdığımızda daha az sararacak ve daha beyaz kalacaktır.

mu kabuğu ile diş beyazlatma

Dişlerin Sararmasının Sebepleri

-Asitli içecekler

-Aşırı çay ve kahve tüketimi

-Sigara içilmesi

-Düzenli olarak dişlerin fırçalanmaması

-Rutin doktor kontrolünün yapılmaması

-Aşırı soğuk ya da sıcak içmek

-Genetik faktörler

-Yanlış beslenme

-Potasyum ve kalsiyum ihtiyacının karşılanmaması

-Vitamin eksikliği

muz kabuğu ve diş beyazlatma

Yukarıdaki etkenler dişlerinizin zamanla sararıp kötü bir renk almasına sebep olur.Bu etkenleri ortadan kaldırırsanız dişlerinizin beyaz kalması mümkün olacaktır ancak bu sebepleri tam anlamıyla ortadan kaldırmamız günlük hayatta malesef zor olmaktadır.Bunun içinde dişleri beyazlatma yöntemlerine başvurmamız çok doğru bir yol olacaktır.Bunun için hangi yolu denemeliyiz gibi aklımıza soru gelmesi olağandır.Bugün muz kabuğu  ile dişleriniz nasıl inci gibi bembeyaz olacak bunu ayrıntılı bir şekilde ifade edeceğiz.Muz kabuğunu atmayarak dişlerinizi bembeyaz yapabileceksiniz.Muz kabuğunun bu kadar önemli olduğu hiç aklınıza bile gelmemiştir.İşte artık muz kabuğunu atmayacaksınız.

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz kabuğunun yapısı incelendiğinde çok önemli oranda potasyum denilen madde mevcuttur.Potasyum ise dişleri beyazlatmak için etkili olan bir elementtir. Potasyum gibi önemli bir etken maddeden faydalanarak o iğrendiğimiz sarı dişlerden basit ve rahat bu yöntemle  kurtulacaksınız.Bilindiği üzere potasyum temas ettirilerekte etkili olan bir maddedir.Temas edince nüfus eden bir yapısının olması da diş beyazlatmanın bu şekilde yapılacağını işaret etmektedir.Bu yöntem kanıtlanmış ve denenmiş bir yöntemdir.Çoğu kişi de etkili olup  sonuç alınmıştır.

muz kabuğu

TARİFİ:Kabuğu kokmamış,parlak,canlı,olgunlaşmış bir muzun kabuğunu alıp yavaş yavaş dişlerinize 4-5 dakika kadar seri bir şekilde süreceksiniz.Bu uygulamayı her gün taze bir muz kabuğu ile ortalama 5 dakika yaparsanız on beş gün içinde dişlerinizin renginin açıldığını  ve beyazladığını aynada rahatlıkla görebileceksiniz.Eğer daha etkili ve çabuk sonuç almak istiyorsanız bu uygulamayı günde 3 defaya çıkarın o zaman 1 hafta gibi kısa sürede sonuç alacaksınız.Deneyin şahit olun.

Görüldüğü üzere muz kabuğu ile nasıl dişler bembeyaz olur net bir şekilde öğrendiniz bu yöntem hem çok kolay hem de ekonomik artık muz kabuğu ile dişleriniz inci gibi bembeyaz olacak.Beyaz dişlerinizle gülümsemeniz dileğiyle hoşçakalın.

muz kabuğunun dişlere faydası

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morluğunu Evde Yapacağınız Ahududu Maskesiyle Yenin! başlıklı makalemizde gerginleştirici maska, göz altı morluğu ve göz maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.