Yaz Diyeti ve Kilo Kontrolü

A+
A-
Yaz Diyeti ve Kilo Kontrolü

Yaz Diyeti ve Kilo Kontrolü

Sayfalarca uzayan yaz diyeti listeleri kilo kontrolleriniz için sağlıklı bir seçim yolu olup olmadığı ciddi anlamda tartışma konusudur. Vücut için gerekli yağ, karbonhidrat ve protein alımları düşünülecek olursa, uzayıp giden yaz diyetlerinin ne kadar sağlıksız olduğu meydana çıkabilir. Özellikle sıcak havanın vücut üzerinde yarattığı su kaybı ciddi anlamda güçsüz ve halsiz kalmanıza neden olabilir. Yaz diyeti uygulaması yapmak aslında kişilerin kendi beslenme programları ile ilgilidir. Düzenli beslenme, uyku ve günlük olarak yapılması gereken spor vücudun çok daha fit bir görünüme kavuşmasını destekleyecektir.

Yaz diyeti yapmak isteyen bayanların kilo indekslerinden günlük kalori alımlarını hesaplayabilirler. Örneğin; 60 kilo bir bayan 60×24=1440 kalori alarak kilo kontrolünü sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilir. Günlük kalori hesabınızı kilonuzu 24 ile çarparak bulabilirsiniz. Çıkan sonuç ideal kilonuzu koruma adına hesaplayacağınız kalori miktarına eş değer olacaktır. Kilo vermek isteyenler ise çıkan sonucun 200 300 kalori altı beslenmesi ile kilo vermeye başlayacaktır. Tüm kilo verimi işlemlerinde gülük yürüyüşler düzenlemek daha hızlı sonuca ulaşmanıza neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Şekilde Göbek Eritmenin Sırları başlıklı makalemizde Göbeği eritmenin yolları, göbek eritme ve hızlı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.