6 Hafta İçinde Selülitlerden Kurtulmanıza Yardımcı Olacak Egzersizler

6 Hafta İçinde Selülitlerden Kurtulmanıza Yardımcı Olacak Egzersizler

Selülit, vücut yağınızın çok fazla olduğunda ve kas yapınızın yeterli olmadığında ortaya çıkar. Bu problem kozmetik olmadığından uygun beslenme, masaj ve iyi yapılanmış bir eğitim programı yardımı ile ele alınması gerekir. Bugün 6 hafta içinde selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacak egzersizler neler ve bunları ne kadar ve doğru şekilde nasıl yapmalısınız bunu ele alacağız. Bildiğiniz gibi selülit sadece beslenme ile halledilecek bir problem değildir bunun aynı zamanda spor ayağı da olmak zorundadır. Daha önce uygulanmış selülit düşmanı egzersizlerle harika vücuda 1.5 ay gibi kısa zamanda kavuşacaksınız. İşte selülitler için egzersiz önerileri!

 

Selülitler İçin Etkili Egzersizler

 

Egzersiz No : 1

 

selülit için alıştırma hareketleri

selülit için egzersiz önerisi

 

Nasıl Yapılır:  Sağ tarafa doğru yan bir şekilde uzanın. Sol bacağınızı yerden 10- 50 cm arasında kaldırın ve 5 saniye boyunca bu konumda ayağınızı tutun. Daha sonra ise ayağınızı yavaş yavaş indirin. Bu egzersizi sağ bacağınız içinde tekrarlayın.

Kaç Kez: Her iki taraf için 12 setlik 2 set

 

Egzersiz No : 2

 

selülitleri bitiren egzersizler

selülitler için çok etkili hareketler

 

Nasıl Yapılır : Ellerinizi yere koyun ve bastırma yaparken ki aynı pozisyona gelin. Daha sonra ise sağ bacağınızı kıvırın ve dizinizi midenize doğru çekin. Ardından bacağınızı düzeltin ve yerden 15- 25 cm arasında kaldırın ve aynı işlemi sol bacağınız içinde tekrarlayın.

Kaç Kez : 3 set ve 8 kere

 

Egzersiz No : 3

 

selülit için egzersiz hareketleri

selülite karşı yapılacak egzersiz hareketleri

 

Nasıl Yapılır : Bir dambıl veya kettlebell alıp ayaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde düz durun. Nefes alırken, dizlerinizi bükerek vücudunuzu yavaşça alçaltmaya başlayın. Uyluklarınız yere paralel olana kadar kendinizi aşağıya çekmeye devam edin. Daha sonra ise nefes verin.

Kaç Kez : 3 set 20 kere

 

Egzersiz No : 4

 

selülit için egzersiz hareketi

selülite karşı hangi egzersizleri yapmalı?

 

Nasıl Yapılır : Her elinize bir dambıl alın. Ayağınız düz bir şekilde omuz genişliğinde ayakta durun. Sırtınızı düz tutarak üst gövdenizi yavaşça bükmeye başlayın. Kollarınız serbest bir şekilde mümkün olduğu kadar aşağı doğru az eğin. Sonra kademeli bir şekilde başlangıç konumunuza geri dönün.

Kaç Kez : 5 set her birinde 12 tekrar

 

Egzersiz No : 5

 

selülite karşı hareketler

selülit için hareket örneği

 

Nasıl Yapılır : Dizlerinizin üzerinde durun ve kollarınızı düz tutarak elinizi yere koyun. Sırtınızı düz tutarak yavaş yavaş bir bacağınızı kaldırmaya başlayın. Bacağınızı mümkün olduğunca  kaldırın ve birkaç saniye sabit kalsın. Daha sonra ise başlangıç konumuna dönün. Sağ ve sol bacağınız arasında dönüşümlü olarak, egzersizi tekrarlamaya devam edin.

Kaç Kez : Her bacak için 2 set her birinde 15 tekrar

 

Egzersiz No : 6

 

selülit için hareketler

selülite karşı yapılacak hareket örnekleri

 

Nasıl Yapılır :  Ayaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş aralıkla açıp dizlerinizi bükün ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Daha sonra  ise kollarınızı ve bacaklarınızı  açarak güçlü bir şekilde atlayın. Ayaklarınızı yere değdiğinde başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Kaç Kez : 2 set her birinde 20 tekrar

Selülitlerden Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler

 

Bir önceki yazımız olan Selülitlerden Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler başlıklı makalemizde bu yiyecekler selülit gideriyor, selilütle savaşan mükemmel besinler ve selülit hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.