Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudakların güzellik üzerindeki etkisi hepimiz tarafından bilinen ve kabul edilen bir durum. Göz alıcı bir yapıda olmak istiyorsak dudaklarımızın muhteşem bir görünüşe sahip olması şart. Kullandığımız rujlar ya da diğer makyaj malzemeleri dudaklarımızın harika gözükmesinde bize yardımcı oluyor. Peki, makyajımız yokken dudaklarımızın daha muhteşem gözükmesinin mümkün olduğunu söylersek?

Dudaklarımızın güzel gözükmesindeki en önemli etmen hiç kuşkusuz renk. Dudaklarımızın rengi o kadar önemli ki aynı renk rujda onlarca farklı ton üretilip insanlara sunulur. Dudaklarımızdaki küçük ton farkları dahi görünüşümüzün daha iyi olmasında etkili olabilir. Tüm bu nedenler kadınların dudak renklendirme işlemine başvurmasına sebep olmaktadır.

Kalıcı dudak renklendirme olarak tanımlanan dudak kontürü günlük hayat içerisinde dudaklarımızın çok daha etkileyici bir renge sahip olmasını sağlamaktadır. Tamamen doğal renklerin uygulandığı bu işlem ruj kullanılmayan anlarda dudak çevresinin daha belirgin olmasını ve dudağın kendine has renginin daha çekici bir seviyeye gelmesini sağlar. Son derece basit bir işlem olduğu için birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılıyor?

Uygulamanın yapım aşaması kadınlar için en önemli etmenlerden bir tanesi. Estetik operasyonlar konusunda bilgisi bulunan ve bu uygulamalardan uzak duran kişiler gerçekleştirilecek olan kalıcı makyaj uygulamalarının nasıl yapıldığını merak ederler. Birçok kadın bu uygulamalarda herhangi bir yapay işlem bulunuyorsa kalıcı makyaj uygulamalarını da kullanmamayı tercih edecektir.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi kesinlikle bir estetik operasyon değildir. Dudağın yapısına doğal olmayan hiçbir madde eklenmez. Uygulamanın doğru bir şekilde yapılabilmesi için Bahar Arslan Akademi gibi profesyonel noktalarda gerçekleştirilmesi şarttır. Basit bir güzellik merkezinde ya da kuaförde dudak kontüru uygulamasına kalkışan kişiler için sonuç adeta felaket olabilir.

Uygulamaya dudakların üzerine anestezi kremi sürülerek başlanmaktadır. Normal şartlarda çok gerekli bir durum değildir. Ancak kadınların kendilerini daha iyi hissetmesi için bu krem kullanılır. Krem sürüldükten sonra yaklaşık 10-15 dakika beklenir ve dudak tamamen uyuşmuş olur. Daha öncesinden belirlenmiş olan organik boyalar mikro iğneler ile dudağın yaklaşık alarak 0,5 milimetre altına enjekte edilecektir. Böylece kalıcı dudak makyajı işlemi tamamlanacaktır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İyileşme Süreci

Estetik operasyonlar insanlar üzerinde son derece olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Özellikle işlemlerin uygulandığı ilk günlerde insanlar tanınmaz hale gelirler. Kalıcı dudak renklendirme işlemi ise tamamen bundan uzak bir uygulamadır. Bahar Arslan Akademi gibi profesyonel merkezlerde gerçekleştirilen bu işlemden 1-2 saat sonra hastalar merkeze gelmeden önceki hallerine dönmüş olurlar.

Yapılan dudak kontür uygulaması normalde hiçbir iyileşme süreci gerektirmeyen bir işlemdir. Ancak dudağın alt katmanına salınan sıvılar ve dudağa iğne batması kısa süreli bir şişliğe sebep olur. Dudaklarda anestezi kreminin etkisi olacağından kadınlar dudaklarını çok daha fazla şiş hissederler. 1-2 saat sonunda bu his de ortadan kalkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mavi Gözlü Kadınlar İçin En Güzel Göz Makyajı Önerileri başlıklı makalemizde göz makyajı önerileri ve mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.