İlkbahar Makyajı Nasıl Olmalı?

A+
A-
İlkbahar Makyajı Nasıl Olmalı?

İlkbahar günlerinde hem güzelliğimizden vazgeçmeden hem de cildimizde yoğunluk ve gözeneklerimizi fazlaca kapayan hatta tıkayan makyajdan uzak durmamız gerekiyor. Bunun çok daha hafif formlarda ilkbahar makyajı yapmak hem çok daha sağlıklı hem de doğal görünümümüzü çok da etkilemeyeceği için oldukça güzel olur doğrusu.

ilkbahar makyajı nasıl olmalı (1)

Özellikle ilkbahar aylarında makyaj çok abartılı olmamalıdır. Hem gece makyajı hem de gündüz makyajı sade olmalıdır. Ancak ilkbahar gece makyajında gözleri ön plana çıkararak dumanlı göz makyajı tercih edebilirsiniz. İlkbahar gündüz makyajında ise fondöten, rimel, ruj makyajın olmazsa olmazlarındandır.

ilkbahar makyajı nasıl olmalı (10)

Ayrıca göz altı kapatıcısı uygulamadan makyaj asla tamamlanmış sayılmaz. Kapatıcı göz çevrenize daha aydınlık bir görünüm verir. Ayrıca ilkbahar aylarında çok kalın olmayan eyeliner modellerini de tercih edebileceğinizi söylemek istiyorum. Ruj renkleri olarak mercan rengi, pembe, nude, şeftali tonları, gül kurusu, fuşya kullanılabilir.

ilkbahar makyajı nasıl olmalı (8)

Allık rengi olarak da yine şeftali tonlarını ve çok abartısız pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızda iddialı bir görünüm istiyorsanız mutlaka dudakları çok sade bir ruj uygulayarak bırakmanız gerekiyor.

ilkbahar makyajı nasıl olmalı (5)ilkbahar makyajı nasıl olmalı (7)ilkbahar makyajı nasıl olmalı (4)

 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Sezon Trendi: Mor Rengi başlıklı makalemizde makyaj ve mor makyaj trendi göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.