Güneş Lekesi Nasıl Geçer

Güneş Lekesi Nasıl Geçer

Güneş lekelerinden muzdarip olan birçok kişinin merak ettiği güneş lekesi nasıl geçer sorusu ve bunun hakkında birçok ipucu yazımızda bulunmaktadır. Güneş lekeleri çoğu kişinin sevmediği bir şeydir. Fakat bunların lekelerinin oluşmasını önemek için çeşitli önlemler almalısınız ya da oluştuktan sonra bakımlar ile görünümünü hafifleterek geçirmelisiniz.

Güneş Lekesi Neden Oluşur

Güneş lekeleri nasıl geçer sorusunu sormadan önce güneş lekesi neden oluşur bilmek oldukça önemlidir. Çünkü nedeni bilmeden uygulayacağınız bir tedavi veya herhangi bir uygulama cildinize zarar verebilir. Bazı lekeler güneş lekesi iken bazı lekeler gebelik lekesi olabilir. Gebelik lekeleri çoğu zaman kalıcıdır. Fakat bu soruların en net cevabını size dermatologunuzun vermesi en doğrusu olacaktır. Bizim önerilerimizi de dermatologa danışarak uygulamanız daha iyi olacaktır. Çünkü cilt hassastır ve alerjiye müsaittir

blank

Güneş Losyonu

Güneş lekelerini önlemek geçmesini sağlamaktan önce gelir. Güneş losyonu yaz kış fark etmeden her zaman dışarı çıkarken kullanmanız gereken bir üründür. Güneş losyonları sizi uzun vadeli güneş lekelerinden korur. Üstelik kış aylarında yüzünüze süreceğiniz güneş losyonu sizi güneş lekelerinin kalıcı olmasından büyük ölçüde koruyacaktır. Üstelik güneş leke yapmasının dışında cildinizde kırışıklıklar oluşmasına da neden olur.

Pirinç Maskesi

Pirinç maskesi ciltteki lekelerin rengini açar ve zamanla kaybolmasını sağlar. Üstelik pirinç maskesi sadece lekelerin değil cildinizin de rengi açacaktır. Ayrıca pirinç maskesi cildinizi de besler ve nemlendirir. Yapımı ise oldukça kolaydır ve maliyeti çok düşüktür. Siz de güneş lekesi nasıl geçer diyorsanız bu maskeyi uygulamalısınız.

Malzemeler

Pirinç maskesinin malzemeler listesi şöyledir;

  • 1,5 yemek kaşığı pirinç unu
  • Kıvamı maske kıvamına gelene kadar su ( kuru bir cildiniz varsa gül suyu daha iyi olacaktır. )

Işın Tedavisi

Işın tedavisi kalıcı olabilecek cilt lekelerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Sadece güneş lekeleri için değil sivilce lekeleri için de çözüm olabilir. Işın tedavisi kesinlikle güvenilir bir klinik ve dermatolog tarafından yapılmalıdır. Sizin için doğru ve kişisel bir tedavi yöntemi belirleyeceklerdir ve tedaviyi ona göre yapacaklardır.

Doğum lekesi nasıl geçer başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir

Bir önceki yazımız olan Dudak Dolgusu ile Hayalinizdeki Dudaklar Artık Hayal Değil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.