Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

A+
A-
Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzün yaşam şartlarında kadınlar da çalışma hayatına atılmış ve sabahları evlerinden çıkarken acele bir makyaj yaparak çalışma tempolarına ayak uydurmaya koşmaktadırlar. Hızlı ve pratik göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını herhalde en iyi bu bayanlar bilmektedirler. Yorgunluktan doğan gözaltı morluklarını gidermek için çabukça sürebileceğimiz bir kapatıcı ve ardından gelecek cildimize uygun bir göz kalemi işimizi kolaylaştıracaktır.

pratik göz makyajı (1)

Kolay göz makyajı nasıl yapılırÖnce göz kalemimizi kirpik diplerine sürmeli sonrada alt ve üst kirpiklerin diplerine yayarak çekmeliyiz. Dağıtabileceğimiz bir göz kalemini seçersek daha doğal bir görünüm elde ederiz. Pratik göz makyajı nasıl yapılır konusunda püf noktaları bu kadarla da kalmıyor. Allığımızdan burada da faydalanmalı ve göz kapaklarımıza hafifçe sürerek renk vermeliyiz.

pratik göz makyajı (2)

Sabah, sabah veya acil çıkılacak durumlarda çok etkili ve koyu makyajlardan kaçınmalıyız. Ayrıca seçeceğimiz allık ve kalemler cilt rengimize uymalı ve fazlalıklar olmamalıdır. Hızlı göz makyajı nasıl yapılır diyorsanız, size verdiğimiz bu küçük ipuçlarını değerlendirin ve ne kadar yararlı olduğunu görün, bu makyajdan sonra allığı yanaklarımıza da uygulayabiliriz.

pratik göz makyajı (7) pratik göz makyajı (6) pratik göz makyajı (5) pratik göz makyajı (4) pratik göz makyajı (3)

Bir önceki yazımız olan Etkili Ruj Sürmenin 7 Yolu başlıklı makalemizde etkili, ruj aksesuar uyumu ve ruj sürme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.