Alerjik Bir Vücuda Sahip Olduğunuzu Gösteren 3 İşaret

A+
A-
Alerjik Bir Vücuda Sahip Olduğunuzu Gösteren 3 İşaret

Alerji son zamanlarda çok yaygınlaşmaya başladı. Semptomları genellikle düzgün şekilde tedavi edilmeyi engelleyen diğer hastalıklara benzer. Öncelikle alerjiyi doğru tedavi edebilmek için alerjinin ne gibi işaretleri var bunu bilmemiz lazım. Alerjik bir vücuda sahip olduğumuzu gösteren 3 işaret var. Bu işaretler bizim kendi bünyemiz hakkında bilgi verecektir. Aşağıdaki 3 ipucu sizde de var ise kendinize daha fazla dikkat etmelisiniz. Çünkü vücudunuz bazı durumlara tepki veriyor demektir. İşte alerjik bir vücudun önemli işaretleri

 

1.Soğuk Algınlığını Andıran Semptomlar

 

alerji vücut

alerji ve yansımaları

 

Kendinizi sürekli öksürürken buluyorsanız, bu bir alerjinin belirtisi olabilir. Soğuk havalarda öksürük boğaz ağrısı ve iltihaplanmayla birlikte gelir. Eğer ikinci semptomlar yoksa, öksürük alerjik bir maddeden kaynaklanıyor demektir. Öksürük önemli bir işarettir bu durumu es geçmeyin.

 

2.Deri Döküntüleri

alerjinin temel belirtileri

alerji belirtileri

 

Havaların sıcak olduğu zamanda döküntülü sivrisinek ısırıkları ve sıcaktan döküntüler yaygın hale gelmiştir. Sivrisinek ısırığı alerjik bir reaksiyona neden olabilir bunu hatırlatmak önemlidir. Ayrıca kıyafetlerinizle temas eden vücut bölgeleri ya da kullandığınız çamaşır deterjanı tepki verip deri döküntülerini sağlayabilir. Böyle deri döküntüleri var ise vücudunuz alerjik özelliğe sahiptir.

 

3.Kaşıntılı Gözler, Şişmiş Göz Kapakları

 

alerji

alerjik bir vücudun özellikleri

 

-En yaygın alerjik reaksiyonlardan biri kaşıntılı ve sulu gözlerdir. Bu belirtiler çoğunlukla polen veya hayvan hayvan tüyüyle temasa girdiğinde ortaya çıkar. Sağlık kategorimiz için tıklayınız.

-Yüzünüzdeki şişme ve diğer vücut parçalarına çok dikkat edin. Bu semptom genellikle alerjik gıdalara tepki gösterir.

 

  Diğer Bazı İpuçları

 

-Doktorunuz bir günlük inceleme sonucunda alerjiye neden olan maddeleri daha kesin ve doğru bir şekilde tespit edecektir. Alerjik reaksiyonlarınızın ayrıntılı açıklamalarını, hangi koşullarda meydana geldiğini ve onlardan önce ne gibi önlemler alınacağını yazın.

-Her zaman elinizin altında alerji ilaçları (antihistaminikler) bulundurun.

-Antihistaminik ilaç kullandıktan sonra bile, alerjik reaksiyonlarınız haftada birden fazla gerçekleşirse, bir doktoru ziyaret edin.

 

Yukarıdaki fikirlerimizi, önerilerimizi dikkate alın. Sorularını ve yorumlarınızı detaylı bir şekilde aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz bu konuda uzman doktorlarımız gerekli açıklamaları ve yönlendirmeleri sizlere yapacaklardır. Alerji günümüzün en yaygın hastalıklardan biri haline geldi yaşam kaliteniz için bu noktaya dikkat edin. Sizlerle sağlık konularında beraber olmaya devam edeceğiz esen kalın.

Bir önceki yazımız olan Tiroid Hastalığının Belirtileri Yok Sayılmamalı başlıklı makalemizde tiroid, tiroid hastalığı ve tiroid hastalığının belirtileri neler? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.