Çatlak İçin Bitkisel Kürler

Çatlak İçin Bitkisel Kürler

Sık kilo alıp verme ve doğum gibi vücudun genişlemesini sağlayan durumlar vücutta çatlak oluşumuna neden olurken çatlaklar için bitkisel kürler en doğal çözümlerdir. Çatlak gidermek adına piyasada envaı çeşit ürün bulunuyor. Ancak bu ürünlerin içerisinde kimyasal ürünlerin yer alması ve doğal ürünlerin ise son derecede pahalı olması insanları daha doğal yöntemlere itiyor. Çatlak sorununu basit ve evlerinde kolaylıkla hazırlayacakları bitkisel kürler ile gidermek isteyen kişiler bu basit yöntemlerle oldukça etkili sonuçlar alabilirler. Böylelikle de içeriğinde ne olduğunu bildikleri bu kürlerle kimyasallara maruz kalmadan ve paralarını boşa harcamadan çatlak sorunundan kurtulabilirler.

Çatlak Giderme Kürleri

Daha çok kalça, bacak, göğüs ve üst kollarda meydana gelen çatlaklar için birçok kişi evlerinde basit olarak yapabilecekleri çatlak giderme kürleri nelerdir diye araştırıyor. Piyasada satılan kimyasal içerikli kremler yerine evlerinde doğal olarak kendi kürlerini hazırlamak isteyen kişiler bu kürleri uygulayabilirler.

Havuç Kremi

Havuç kremi ile çatlak gidermek mümkün ve son derecede basit bir yöntemdir. Bunun için öncelikli olarak temizlenen havuçların yumuşayana kadar buharda pişirilmesi gerek. Havuçların yumuşaması ardından püre haline getirilmesi ve düzenli uygulamalarla çatlak bulunan bölgelere sürülerek yarım saat kadar bekletilmesi oldukça etkili sonuç verir.

blank

Avokado, Bal ve Limon Karışımı

Evlerinde çatlaklar için krem hazırlamak isteyen kişiler avokado, limon ve bal ile hazırladıkları karışımla çatlaklarından kurtulabilirler. Bunun için bir adet avokadınun iyice püre haline getirilmesi gerekir. Ardından içine bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyu eklenir. Hazırlanan bu karışım çatlak olan bölgelere düzenli olarak uygulanarak 10 dakika kadar bekletildiğinde oldukça etkili sonuç verir.

Aloevera Etkisi

Güçlü bir yenileyici etkisi olan aloevera etkisi de çatlak giderme yöntemleri arasında son derecede etkili yöntemlerinden bir tanesidir. Bunun için aloevera özünün bir miktar avokado ile püre haline getirilerek çatlak olan bölgelere uygulanması gerekir. Düzenli olarak uygulama yapılması ve 15 dakika boyunca bekletilmesi son derecede etkili sonuçlar verir.

Yulaf ve Tatlı Badem Yağı

Çatlak gidermek için en etkili yöntemlerden birisi de yulaf ve tatlı badem yağı. Bunun için yapılması gereken tek şey birer yemek kaşığı olarak karıştırılan yulaf ve tatlı badem yağının çatlak olan bölgelere uygulanması yeterlidir.

Çatlak İçin Bitkisel Kürler başlıklı içeriğimize ek olarak; gelin makyajı tüyoları başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Hayat Kurtaracak 10 Güzellik Tüyosu başlıklı makalemizde cilt bakımı önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.