Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım önerisi

Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım önerisi

Bakımlı olmak ve bunu doğal yöntemlerle sağlamak birçok kişi için oldukça önemli bir durum olurken evde uygulayabileceğiniz 5 doğal bakım önerisi ile sizler de son derecede bakımlı olabilirsiniz. Bu oldukça pratik ve doğal olan yöntemler sayesinde rutin bakımlarınızı evlerinizde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

Evde Saç Bakımı

Canlı, parlak ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak için evde saç bakımı yaparak doğal yöntemleri tercih etmek isteyen kişilerin yapmaları gereken şeyler oldukça basit. Saçların sağlıklı, canlı ve gör olmasını sağlamak adına öncelikli olarak saç diplerini beslemek ve saç köklerinin uyarılmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için doğal saç bakım yağları kullanılabilir. Argan yağı, zeytinyağı, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı ve çam terabentin gibi yağlar saçlar için son derecede sağlıklı yağlardır. Bu yağlarla birlikte saç diplerine masaj yapılması hem saç köklerini uyarmakta hem de beslenmesini sağlamaktadır. Duştan birkaç saat önce uygulanması ve uygulamaların düzenli şekilde yapılması saçları canlı, gür ve sağlıklı bir hale getirmektedir.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklarını güçlendirmek isteyen kişiler evlerinde uygulayacakları basit yöntemlerle bunu başarabilirler. Tırnaklara domates suyu sürmek ve limonlu ılık su içerisinde bekletmek tırnakları güçlendirir. Aynı zamanda diş macunuyla karıştırılan ılık suda bekletmek de sararmış tırnakları beyazlatır.

Evde Doğal Peeling

Cildi hem beslemek hem de pürüzlerden arındırmak için

Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım önerisi arasında bulunan evde doğal peeling hazırlanabilir. Bunun için de Kahve bir yemek kaşığı kahve telvesine bir tatlı kaşığı oranında bal konulmalıdır. Karışım cilde uygulanarak hem pürüzlerden arınması hem de beslenmesi sağlanabilir

Doğal Siyah Nokta Maskesi

Siyah noktalarla başı belada olan kişiler evlerinde kolay bir şekilde siyah nokta maskesi hazırlayarak bu sorundan kurtulabilirler. Bunun için bir adet yumurtanın beyazına iki çay kaşığı toz şeker eklenerek karıştırılmalıdır. Karışım siyah nokta olan kısımlarına sürüldükten sonra üzeri peçeteyle kapatılır. Kuruması ardından peçete çekilir ve siyah noktalar giderilir.

Evde Buhar Maskesi

Cildi aydınlatmak ve kirlerinden arındırmak için evde doğal olarak uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi de buhar maskesi. Bunun için kişilerin kafalarına bir havlu kapatmaları ve içi ılık su dolu olan kaba doğru yüzlerini tutmaları gerekir. Buharla gözeneklerin açılması ardından yüz temizlenerek kurulanır.

Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım önerisi konumuza ek olarak elbise takımları başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Sivilceler İçin Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde sivilce geçirme yolları ve sivilce nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.