Susam Yağının Cilt ve Saç İçin Faydaları

Susam Yağının Cilt ve Saç İçin Faydaları

Susam Yağının Sıra dışı Faydaları

Susam yağının güzellik üzerindeki birçok yararı olduğunu biliyor musunuz? Susam yağının sıra dışı faydalarını sizler için açıklıyoruz. Susam yağı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı kadar konuşulmasa da güzellik üzerinde onlar kadar etkilidir. Susam yağının sıra dışı faydalarının başında cilt ve saç için olağanüstü bir nemlendirici olması geliyor. Sağlık ve güzellik üzerinde birçok yararı olan susam yağının sıra dışı faydaları herkes tarafından mutlaka bilinmeli. İşte merak edenler için susam yağının cilt ve saç üzerindeki yararları.

Erken yaşlanmayı önlüyor: Susam yağı cilde yavaşça ve derinden etki ederek sağlıklı ışıltılı ve parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olur. İçersindeki vitaminler antioksidanlar ve hidrat sayesinde cildi yumuşatır. Ayrıca erken yaşlanmayı önleyen yardımcı dört yumuşatıcı yağ asitleri içerir.

Güneşin zararlı ışınlarından korur: Susam yağının içersinde güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan yağlar bulunur. Yüksek antioksidan içeriği ile susam yağı UV ışınlarına maruz kalan ciltleri korur. Doğal bir güneş yağı olarak kullanabileceğiniz susam yağı buğday tohumu yağı, havuç tohumu yağı kırmızı ahududu yağlarını içerir.

Ciltteki zararlı maddeleri atar: Susam yağının bir başka yararı ise cilt üzerinde bulunan ve cildi hasta yapan zararlı maddeleri atmasıdır. Cildinizde susam yağı kullanarak akne izlerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca ölü deri hücrelerinden kurtulmak için de birebirdir.

Güneş ve rüzgâr yanıklarından korur: Susam yağı güneş ve rüzgâr yanmasını önlemek ve yatıştırmak için nemlendiriciler ve diğer cilt bakım ürünleri ile aynı korumayı sağlar. Muhteşem bir doğal tedavi yapar. Susam yağı tahriş olmuş cildi yatıştırır ve sakinleştirir.

Egzama ve sedef üzerinde etkilidir: Susam yağı zengin içeriğindeki vitaminler, protein ve magnezyum sayesinde egzama ve sedef belirtilerini hafifletme özelliğine sahiptir. Susam yağı kesinlikle bir şifa yağıdır. Bu hoş kokulu yağ cildi mükemmel şekilde nemlendirerek ciltteki kaşıntıları yatıştırır yanma kızarık ve şişlikleri en aza indirmede büyük yarar sağlar.

Saç tedavisine yardımcı olur: Saç tedavisinde yağların kullanılması yeni bir şey değil elbette. Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve zeytinyağı saç kremleri ve maskelerinde her zaman kullanılmaktadır. Şimdi bu listeye susam yağı da eklenmiştir. Susam yağı saçın kurumasını engelledi gibi saçların erken beyazlamasının da önüne geçer. Ayrıca kan dolaşımını artırarak saçı besleme özelliğine de sahiptir. Susam yağlı kremleri kuru saçlarınızı için mutlaka kullanmalısınız. Susam yağını saç derinize masaj yaparak sürüp 30 dakika boyunca saçınızda bekletin.

Masaj yağı olarak kullanılır: Susam yağının bir diğer yararı ise güzel ve rahat hissetmenizi sağlayacak bir yarardır. Susam yağı masaj yağı olarak kullanıldığında stres ve anksiyete’yi azaltır. Geleneksel masaj yağlarının aksine susam yağını 20 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Zihin ve vücut için yatıştırıcı özelliği bulunan susam yağı ile güne başlamak harika bir yoldur.

Bir önceki yazımız olan Güneş Kremi Nasıl Ve Ne Kadar Sürülür başlıklı makalemizde Güneş kremleri, nasıl ve ne kadar sürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.