Gençleştirici ve Canlandırıcı Peelingler

Gençleştirici ve Canlandırıcı Peelingler

Peeling ile sizde daha genç ve güzel kalın!

Donuk bir cilde renk katmanın en iyi yolu peeinglerden geçer.Eskiden günümüze kadınların güzellik sırlarından süt banyosu içeriğindeki laktik asit ile ölü derileri atmaya sağlar.Bugün kullanılan peelingler günümğze göre uyarlanmış güzellik sıralarını içerir.Cildinin en üstündeki renksizliği ve ölü deriyi alır yerine daha taze ve bebeksi cilt kalır.Orta düzeydeki peeling, orta dermis üzerinde ya da epidermis arasındaki cilt katmanı ve dermisteki daha ciddi cilt yenileme için çalışır. Derin peeling ise dermisi, çarpıcı çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için ortadan kaldırır.

HAFİF PEELİNG’LER

Alfa Hidroksi Asitler (AHA) ve Beta Hidroksi Asitler. Cildinizi hafifçe temizlemek için iyidir. Cildiniz ustaca yumuşar, renk tonu eşitlenir ve lekeler azalır.

ORTA ŞİDDETLİ PEELİNG’LER

Trikloroasetik Asit (TCA), kırışıkları ve çizgileri azaltmak ve güneş hasarıyla savaşmak için iyidir. Önemli ölçüde pürüzsüz cilt, daha iyi bir cilt tonu ve daha az çizgi vaat eder.

DERİN PEELİNG’LER

Fenol Asit. Aşırı cilt soyma için uygulanır. Büyük ölçüde pürüzsüz cilt ve daha az kırışıklık ve renk düzensizliği vaat eder.

GÜÇLÜ PEELİNG’LERİN AVANTAJLARI

Güçlü peeling’lerin cildinizdeki hasarları yok etme şansı o kadar fazladır. Farklı yüzdeler arasındaki fark reçeteli ile reçetesiz ürün kullanmak gibidir.” diyor dermatolog Tony Nakhla.

HAFİF YAPIDAKİ PEELİNG’LER

Hafif yapıda olan peeling’ler, yapılarına rağmen gözle görülür etki bırakır. Hücre yenilenmesini artırır. Her ay düzenli olarak yapıldıkça etkileri daha iyi görülür. Peeling yaparken, cilt tonunu dikkate almak gerekir çünkü koyu renk ciltlerde peeling sonrası renk düzensizlikleri ve leke olabilir. Hafif peeling’lerin en önemli özelliği diğerlerine göre daha az kızarıklık ve sızı hissi bırakmasıdır.

TEK ASİT İÇEREN TEKLİ PEELİNG’LER

Tek asit içeren tekli peeling’lere değinmek gerekirse, hafif peeling sadece epidermise ulaşır. tek başlarına kullanılabilecek kadar güçlü ama diğer hafif asitlerle kullanılacak kadar uyumludur. Tek asit içeren peeling’lerde bulunan asitler genellikle salisilik, glikolik ve laktik asittir. Etkileri nedeniyle, tek asitli peeling’leri içeriğindeki rezorsinol (ölü deriyi yok eden bir çesit kimyasal) nedeniyle sadece 3 ile 5 gün kullanmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Oje Trendi! başlıklı makalemizde 2014 desenli oje modelleri, 2014 oje trendleri ve desenli oje hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.